Yeni Bentley Flying Spur yol testleri sırasında görüntülendi

0

Bentley, yeni Continental GT’yi tanıtmasının ardından dikkatini 4 kapılı Flying Spur modeline vermiş gibi görünüyor.

İngiliz üretici, Flying Spur modelini test ederken casus fotoğrafçılara net görüntü vermemek için fazla mesai harcamışa benziyor. Görüntülenen araç yeni nesil hakkında fazla bir ipucu barındırmazken mevcut modeli andıran kamuflajlar kullanılmış. Bentley, Continental GT modelini test ederken çok daha cömert davranmıştı.

Görüntülenen prototipe bakarak bir yorum yapmak güç ancak yeni Flying Spur modelinde Continental GT’de kullanılan tasarım ögelerinin yer alması muhtemel. Kullanılacak olan alüminyum gövde parçaları ile aracın ağırlığının da azaltılması bekleniyor.

Uygulanan diyet sadece gövde ile son bulmuyor, 4 kapılı model yeni nesil ile birlikte Porsche Panamera’da kullanılan MSB platformuna geçiş yaparak ağırlığının bir kısmını daha atacak. Yeni mimari ile birlikte yeni motorlar da Flying Spur’u bekliyor olacak. Bu motorların arasında Panamera’da kullanılan çift turbo destekli 4.0 litrelik V8 motorun yanı sıra Bentayga’da sunulan W12’lik güç ünitesinin de yeni modelin kaputunun altını süsleyeceği iddia edildi.

Bentlet Flying Spur yeni nesil ile birlikte elektrikli motorlara da kavuşacak. Yeni modelin piyasaya çıkmasının ardından plug-in hyrid versiyonun da kısa bir süre sonra seçenekler arasında yer alması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın