Yeni Dacia Duster 22 Haziran’da tanıtılabilir

0

Dacia’nın başarılı SUV modeli Duster’ın yeni neslini görmek için Eylül ayında düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’nı beklemek zorunda kalmayabiliriz. Gelen haberlere göre yeni model, 22 Haziran’da düzenlenecek bir etkinlik ile birlikte Paris’te tanıtılacak.

Aracın casus fotoğraflarından anlaşılacağı kadarıyla yeni modelde köklü bir değişiklik beklenmezken güncel model ile aynı temel üzerinde yükseleceği öngörülüyor. Yeni modelin, güncel model üzerinde yapılacak küçük geliştirmeler ile birlikte yenilenmesi beklenirken böylelikle aracın ulaşılabilir olma karakteri de korunmuş olacak.

4Gelen bir diğer iddia ise araçta, Renault-Nissan ortaklığının ürünü olan Kadjar ve X-Trail modellerinde kullanılan CMF platformu kullanılacağı yönünde. Ancak yeni platform ile birlikte aracın fiyatının da önemli derecede artacak olması bu ihtimali zayıflatıyor. Sonuçta Dacia’nın piyasada var olmasının en önemli nedeni diğer markalara göre sunduğu uygun fiyatlar. Böyle bir gelişmenin markaya yarardan çok zarar getireceğini de söyleyebiliriz.

Yeni modelin 7 koltuklu versiyonunun da sunulacağı gelen iddialar arasında. Grand Duster olarak adlandırılacağı söylenen bu modelin standart modelden 15 santimetre uzun olacağı söyleniyor. Romanyalı marka ise yeni modelin 7 koltuklu versiyonu hakkında henüz bir açıklama yapmış değil.

Yeni nesil Dacia Duster’ın 2017 yılının sonunda veya 2018 yılının başında satışa sunulması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın