Yeni Dacia Duster’ın üzerindeki örtüler kaldırdıldı

0

Dacia Duster 7 yılın ardından tamamen yenilendi. SUV model paylaşılan tesaer videosunun ardından internet üzerinden tanıtıldı. Yeni modelin lansmanı 2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 12 Eylül’de yapılacak.

Yeni modele başarılı satış rakamlarını sürdürmesini sağlaması beklenen evrimsel bir tasarım anlayışı hakim. Araçta yapılan değişiklikler arasında genişletilmiş ızgaranın yanı sıra LED gündüz farlarına yer verilen ön aydınlatma grubu dikkat çekiyor. Yeni gri renkli koruyucu parça aracın güncellenen tamponuna entegre edilmiş. Yeni modelin kaputunda ise daha belirgin kaput çizgilerine yer verilmiş.

2017 – Nouveau Dacia DUSTERArka bölümde ise Jeep Renegade modelini andıran stop lambaları yer alırken bu bölümde de aracın genel formu korunduğu görülüyor. Alüminyum tavan çıtalarına yer verilen araç 17 inçlik jantlar ve yeni sunulan Atacama Turuncu rengi ile daha şık bir görüntüye kavuşmuş.

Dacia, ön camın 100 mm daha ileride konumlandırıldığını ve iç mekanda daha fazla yer açmak için daha dik bir şekilde yerleştirildiğini söyledi. Aracın iç mekan görüntüleri henüz paylaşılmadı ancak otomobil üreticisi iç mekanın yeniden tasarlandığını, kalite hissinin arttırıldığını ve yeni ekipmanlara yer verildiğini belirtti.

Aracın iç mekanını görmek, motor seçeneklerini ve platformunu öğrenmek için ise Frankfurt Otomobil Fuarı’na kadar beklememiz gerekecek.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın