Yeni Ford Mustang’ın kataloğu ortaya çıktı

0

Ford, henüz 2018 Mustang hakkında teknik detayları yayınlamamış olsa da aracın kataloğu internete düşmüş bulunuyor. Mustang6G sitesinden bir kullanıcı aracın sipariş rehberini sayfa sayfa yayınladı.

Ford yeni modelinde EcoBoost Premium Pony, EcoBoost Wheel and Stripe, EcoBoost Performance, GT Performance ve Black Accent olmak üzere 5 farklı paket sunacak.

19 inç siyah alaşım jantlar, 6 pistonlu Brembo frenler, özel arka spoyler, özel şasi ayarları, daha büyük radyatör, daha sert ön yaylar ve daha sağlam bir viraj denge çubuğu içeren Black Accent paketi sadece V8 modellerinde sunulacak. Ayrıcabu pakette istenildiğinde siyah renk tavan da seçenekler arasında.

11EcoBoost için Performance paketi daha büyük frenler ve daha sert ön yayları içermiyor. Premium Pony paketi ise geçmişe gönderme yaparak parlak metal görünümlü Mustang logosu ile diğer versiyonlardan ayrılıyor. Diğer iki paket ise güncel modelde de kullanılıyor.

Hala güncellenen motorlar ve performans bilgileri hakkında bir bilgi yok ancak 2018 Ford Mustang’in yeni 10 ileri otomatik şanzıman ile geleceğini biliyoruz. Ayrıca yeni modelde adaptif süspansiyonların sunulması da ihtimaller arasında.

Yeni Ford Mustang’in iç mekanında en dikkat çekici detaylar arasında gösterge tablosu etrafındaki karbon fiber döşeme, vites topuzu, siyah deri veya Alcantara koltuklara eşlik eden yine Alcantara kapı döşemeleri yer alıyor. Sürücü odaklı yeni 12 inçlik bilgi-eğlence ekranı ise sürücüsüne araç hakkındaki tüm bilgileri sunabiliyor.

Yeni Ford Mustang, A.B.D.’de 2017 yılının sonlarında satışa çıkacak, yeni modelin ülkemize gelmesi ise 2018 yılını bulacaktır.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın