Yeni Honda CR-V Avrupa’ya hibrit motoruyla geliyor

0

Honda’nın yeni CR-V modelini tanıtmasının ardından aracın Avrupa versiyonu da sonunda gün yüzüne çıktı. Yeni modelin Avrupa lansmanı Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

Tasarım anlamında özellikle ön bölümde mevcut Honda modelleri ile benzerlik taşıyan model iki bölümlü stop lambalarıyla daha sportif bir görünüme kavuşmuş. Yeni SUV modelin iç mekanında ise daha dikkat çekici yenilikler bulunuyor.

İlk defa 7 koltuklu olarak sunulacak olan CR-V’nin diz mesafesi konusunda da oldukça cömert olduğu iddia edildi. 7 inç boyutundaki gösterge tablosuyla çağın gereksinimlerine ayak uyduran SUV model, yine aynı boyuttaki dokunmatik bilgi-eğlence sistemi ekranına da ev sahipliği yapıyor. Aracın elektrikli bagaj kapağı ise alçak tavanlı yerlerdeki olası kazaları önüne geçen bir sistemi de içinde barındırıyor.2019-honda-cr-v-euro-spec-5Yeni Honda CR-V, Avrupa’da 6 ileri düz veya CVT şanzımanla eşleştirilebilen 1.5 litrelik turbo beslemeli benzinli motorun yanı sıra 2.0 litrelik hibrit ünite ile yollara çıkacak. Hibrit versiyon iki adet elektrikli motora sahip olacak ve gücünü sabit dişli oranlı şanzımanla yere aktaracak.

Cenevre Otomobil Fuarı’nın ardından siparişlerinin alınması beklenen modelin 1.5 litrelik benzinli versiyonunun kış aylarında sahiplerine ulaştırılması planlanıyor. Hibrit versiyonu satın almak isteyenlerin ise 2019 yılını beklemeleri gerecek.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın