Yeni Kia Cee’d, Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak

0

Kia’nın ürün geliştirme departmanının kapsamlı çalışmalarından sonra nihayet üçüncü nesil Kia Cee’d tanıtılmaya hazırlanıyor.

Kia, 2018 Cenevre Fuarına katılacağını duyurmak için yolladığı listede de Kia Cee’d’in isminde de bir değişiklik yapılmış. Kompakt hatchback modelin yeni isminin artık kesme işaretsiz hali ile Kia Ceed olacağı öğrenildi.

Kia’nın merkezlerinden biri olan Frankfurt, Almanya’da üretilen yeni Kia Ceed, Avrupa pazarı düşünülerek geliştirilmiş. Stinger modelinin benzer tasarımıyla dikkat çeken otomobil için Kia, “kendine daha çok güvenen” ifadesini kullandı.

Kia, Cenevre Otomobil Fuarı’nda 5 kapılı hatchback’inin yanı sıra Ceed ailesinin ikinci üyesini de tanıtacağı söyleniyor. Şu an nasıl bir model olduğu bilinmeyen bu yeni Ceed’in ise aynı tasarım tarzında yeni bir sportif station wagon olacağı düşünülüyor.

Ceed ailesinin bu yeni iki üyesinde de aynı motorların kullanılması bekleniyor. Benzinli motor seçeneklerinde Hyundai i30’da kullanılan 1.0 litre 120 beygirlik ve 1.4 litrelik 140 beygirlik motorların sunulması beklenirken dizel cephesinde ise 1.6 litrelik 110 beygir güce sahip motor kullanılabilir.

2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılacak olan üçüncü nesil Kia Ceed için 2018’in ikinci çeyreğinde siparişlerin alınmaya başlanacağı tahmin ediliyor.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın