Yeni Mazda6 Eylül ayında Türkiye’de yollara çıkıyor

0

Mazda’nın “KODO –Hareketin Ruhu” tasarım temasına sahip olan, motoru, şanzımanı, gövde ve şasisi ile tamamen SKYACTIV TEKNOLOJİSİ kullanılarak üretilen Mazda’nın en kapsamlı güncellenmiş modeli Yeni Mazda 6, Eylül ayında Türkiye yollarına çıkıyor.

Yeni Mazda 6, 165 beygir gücündeki 2.0 litrelik sedan benzinli SKYACTIV-G motoru altı ileri otomatik şanzıman ile birlikte sunuluyor. Yeni Mazda6, yeni WLTP/RDE test döngüleri koşullarına ve Euro 6d Temp emisyon uyumlu olarak geliştirilirken aynı zamanda 2.0 litrelik motorun düşük-orta seviye tork gücü, yakıt verimliliği ve güçlü sürüş arasında ideal bir denge sağladığı belirtiliyor.

Mazda’nın yeni teknolojileri, SKYACTIV güç aktarım organının performansını ve artırılmış gövde sertliği ile sürüş dinamiğini, direksiyon ve süspansiyon sistemi revizyonları ile daha fazla aerodinamik verimlilik ve azaltılmış NVH sunduğu ifade edildi.

Yeni Mazda6’nın sürüş ortamı, şirketin insan merkezli tasarım felsefesine dayanarak yenilenip geliştirilmiş. Gösterge panelinde ve kapı döşemelerindeki değişiklikler kabin içerisinde narin bir atmosfer yarattığı iddia edilirken ön ve arka koltukların daha rahat, doğal bir duruş pozisyonu sağladığı söyleniyor. Tüm bunların yanında göstergelerin okunması da daha kolay hale getirilmiş.

Yeni Mazda6’nın yeni teknolojileri içerisinde güvenlikte de önemli gelişmeler olduğuna dikkat çeken Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, Yeni Mazda 6’nın Türkiye’de 271.350 bin TL anahtar teslim fiyatı ile satışa sunulacağını sözlerine ekledi.

Yeni Mazda6’nın gelişmiş i-ACTIVSENSE güvenlik teknolojileri, Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi (MRCC) ve Stop & Go, Adaptif LED Farlar (ALH),  360 derece Görünüm Monitörü ve  Akıllı Hız Yardımcısı (ISA) sistemleriyle sürücüye daha geniş bir güvenlik desteği veriyor. Önceden tanıtılan güvenlik özellikleri ile birlikte, bu teknolojiler, sürücülerin daha geniş bir yelpazede çeşitli koşullar altında üstün güvenlik ve endişesiz sürüş keyfini vaat ediyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın