Yeni Megane RS rekor için geliyor

0

Renault, yeni Mégane RS ile Nürburgring pisti önden çekişli arabalar tur rekorunu tekrar ele geçirme amacında. Volkswagen Golf GTI Clubsport S modelinin 7.49.21 derecesiyle elinde tuttuğu rekor, Renault’un en iyi tur derecesine sahip modeli Mégane RS 275 Trophy’den 5 saniye daha hızlı. Renault rekoru kıracak modeli için 5 kapılı yeni Mégane’ı baz alacak.

Renault’da tasarımdan sorumlu başkan yardımcısı Anthony Lo yaptığı açıklamasında, gelecek olan yeni modelin Honda Civic Type R ve VW Golf GTI Club Sport S ile başa çıkabilmesi için 300 beygirden fazla güce sahip olması planlandığını duyurdu. Bu gücün yine 2.0 litrelik turbo motordan alınacağına kesin gözüyle bakılıyor, ayrıca aracın bazı modifikasyonlar yapılarak üretilecek olan 6 ileri manual vites kutusuna sahip olacağı gelen bilgiler arasında.

Bu mekanik modifikasyonlar dışında araçta, Mégane GT’den görsel olarak ayrılması ve aerodinamik açıdan gelişmesi amacıyla bazı eklentilerin olması bekleniyor.  Bu eklentiler arasında arka difüzör, özel alaşım jantlar ve genişletilmiş yan marşpiyeller bulunuyor. Bunların dışında rekor kırması planlanan aracın ağırlık tasarrufuna gitmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

2018’de gelmesi planlanan Yeni Mégane RS’in piste rekor için çıkacak olan geliştirilmiş versiyonunun ise bir sonraki yıl gelmesi gündemde.

Not: Görsel olarak Mégane GT kullanılmıştır.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın