Yeni Mégane Sedan Ekim’de Türkiye’de

0

Renault, Mégane ailesini Mégane Sedan ile genişletiyor. Yeni Mégane Hatchback ve yeni Mégane Sport Tourer’ın ardından yeni Mégane Sedan da görücüye çıktı.

Yeni Mégane Sedan, Renault’nun yenilenen tasarım felsefesinin tüm özelliklerini yansıtıyor. Büyük Renault logosu, geniş ızgara, C şeklindeki LED farları ve arka stoplarda logoya kadar uzanan kırmızı LED lambalar ile dikkat çeken araç, tüketicinin beğenisine sunulacak.

CMF C/D platformu üzerinde kurulan araç, sınıfında ilk defa sunulan geniş panaromik elektrikli cam tavana sahip. İç mekan genişliğine önem verilen araçta, özellikle arka koltuk diz mesafesindeki gelişim dikkat çekiyor.

Yeni Mégane Sedan’da donanıma göre değişiklik gösterebilecek, eller serbest park sistemi, eller serbest bagaj kapağı sisteminin yanı sıra, 7 inç renkli dijital ekran, 8.7 inçlik multimedya tablet ekranı, R-LINK 2, MULTI-SENSE, Head-up Display, şerit takip asistanı gibi donanımlar bulunabilecek.

Aracın motor seçenekleri arasında ise 2 benzinli ve 3 dizel motor bulunuyor. 1.6 litrelik 115 beygir gücündeki motor 5 ileri manual ve sürekli değişken (CVT) vites kutusuyla birlikte satın alınabilecek. 1.2 litrelik 130 beygir TCe motor ise 7 ileri otomatik veya 6 ileri manual şanzıman ile beraber tercih edilebilecek. 90 beygirlik 1.5 dCi motorlu araç sadece 6 ileri manual vites kutusu ile birlikte gelecek. 110 beygirlik 1.5 litre dCi motorun 6ileri manual veya 6 ileri otomatık EDC şanzıman seçenekleri olacak. 130 beygirlik 1.6 dCi motor ise 6 ileri manual vites kutusuyla birlikte alınabilecek.

Yeni Mégane Sedan Türkiye’deki Bursa Fabrika’sında üretilecek ve 20’den fazla ülkede satışa sunulacak. Otomobil Ekim’de Türkiye’deki showroomlarda yerini alacak.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın