Yeni nesil Ford Focus daha sportif bir görünüme sahip olacak

0

Ford, yeni nesil Focus modeli üzerindeki çalışmalarını sürdürürken casus fotoğrafçılar da boş durmayarak aracı görüntülemeyi başarmış.

Uygulanan ağır kamuflaja rağmen aracın daha sportif görünen evrimsel bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tasarım hakkında şimdilik ayrıntı veremiyoruz ancak LED farların çevrelediği ızgara güncel Ford modellerinden tanıdık geliyor. Aracın ön kısmının da mevcut modele göre daha alçak bir yapıya sahip olduğunu görüyoruz ayrıca ön camın da daha eğimli bir yapıda olduğu görülüyor. Daha belirgin omuz çizgisiyle dikkat çeken modelin daha dinamik bir tasarıma sahip olmasını bekliyoruz.

Focus-Spy-Photos-11Sportif çizgi arka tarafta da devam ediyor. Eğimli bir tavan çizgisine sahip olan modelde bu sportif çizgi bagajda da devam etmiş gibi görünüyor. Araçta bulunan tek egzoz çıkışı dikkatimizi çekerken yeni model selefine göre daha uzun olacakmış gibi görünüyor.

Ford, araç hakkında henüz bir ayrıntı paylaşmadı ancak yeni neslin güncel modele göre daha uzun ve daha geniş olması bekleniyor. Ayrıca 3 ve 4 silindirli motorların yanı sıra aracın plug-in hybrid ve tamamen elektrikli versiyonlarının da ilerleyen aşamalarda model gamına katılabileceği söyleniyor.

Yeni nesil Focus’un 2019 yılında tanıtılması beklenirken 2019 yılının ikinci yarısında da üretime geçmesi planlanıyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın