Yeni nesil Ford Focus testler sırasında görüntülendi

0

Ford, yeni nesil Focus’un testlerine tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde aracın hatchback versiyonunun görüntülenmesinin ardından şimdi de sedan karoserli prototip testler sırasında kameralara yakalandı.

Diğer prototip modellerin aksine çizgi roman temalı bir kamuflajla karşımıza çıkan yeni Focus’un ön bölümü evrimsel tasarıma sahip. Daha geniş bir ön ızgara ile sunulacak olan modelin yeni farları ve üçgen formlu sis farları ise diğer değişiklikler arasında. Sis farlarının altında ise aracın daha sportif görünmesini sağlayacak hava girişlerine yer verilmiş.

Yeni neslin tasarımı genel anlamda mevcut modelle benzeşiyor olsa da, eğimli ön camı ve belirgin omuz çizgisi ile daha sportif bir görünüm kazanmış. Ayrıca yeni Focus’un arka kelebek camı da iptal edilerek daha premium bir hava elde edilmiş.8Arka bölüme geçtiğimizde ise daha uzun bir bagaj bölümü bizleri karşılıyor. Daha cesur stop lambalarına sahip olan modelin üçüncü stop lambası ise mevcut nesilde olduğu gibi bagaj kapağının üzerinde konumlandırılmış.

Önümüzdeki ay tanıtılacak olan yeni Ford Focus çeşitli 3 ve 4 silindirli motorlarla sunulacak. Ayrıca yaklaşık 275 beygir güç sunacak ST versiyon ve 400 beygir civarında güce sahip olması beklenen Focus RS’in de ilerleyen aşamalarda model gamına ekleneceğini söyleyebiliriz. Henüz netlik kazanmasa da gelen iddialara göre şarj edilebilir hibrit ve elektrikli versiyonlar da markanın planları arasında.

Sedan, hatchback ve stationwagon olmak üzere üç farklı gövde tipi ile piyasaya sürülecek olan yeni Focus, tıpkı Fiesta modelinde olduğu gibi crossover temalı Active ve lüks odaklı Vignale gibi farklı donanım seviyeleri ile sunulabilir.

2019 yılının ikinci yarısında üretime geçeceği söylenen modelin bir kısmının da Çin’de üretileceği gelene haberler arasında.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın