Yeni nesil Ford Kuga’dan ilk teaser

0

Yedi yıl üretimden sonra, ikinci nesil Ford Kuga yenilenmeye hazır görünüyor. Markanın sosyal medya sitelerinde yayınladığı teaser videosunda yer alan yeni nesil Kuga 2 Nisan’da tanıtılacak.

Paylaşılan teaser görselde yeni nesil Focus’tan izler görmek mümküm. Özellikle farlarda ve bagaj kapağında kompakt modelle büyük benzerlikle görülebiliyor. Bu benzerlik iç mekanda da devam ediyor. Her iki aracın da aynı mimariye sahip olduğunu düşünürsek benzerliklerin olması şaşırtıcı değil.

Tasarım açısından baktığımızda yerden daha yüksek yapısı ve plastik kaplamalara sahip olan Kuga diğer açılardan Focus Hatchback ile benzeşiyor. Aracın çekilen casus çekimleri, yeni modelin daha sportif bir tasarıma sahip olacağını da ortaya koyuyor.3285c0c4-2020-ford-kuga-5İç bölüme orta konsolun tepesinde oturan geniş bir bilgi-eğlence ekranı hakim. Genel olarak malzemelerin kalitesinin geliştirildiğini görüyoruz. Teaser’da da görüldüğü gibi, otomatik şanzımanla donatılmış modellerde döner bir vites seçici ile karşılaşacağız.

Motor serisi zaman içinde ayrıntılı olarak açıklanacak, ancak piyasaya bağlı olarak değişecek çeşitli benzinli ve dizel üniteler yer alacaktır. Versiyona göre opsiyon veya standart olarak dokuz vitesli bir otomatik şanzımanın sunulmasını bekliyoruz. İlerleyen dönemde ise Ford Kuga’nın elektrikli versiyonlarını görebiliriz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın