Yeni nesil Nissan Leaf’ten ilk görüntü

0

Nissan, yeni nesil Leaf’in ilk ön tanıtım fotoğrafını yayınladı. Yeni modelin bu yılın son çeyreğinde tanıtılması bekleniyor.

Baştan aşağı yeniden tasarlanan model, 260.000 adetin üzerinde satılarak dünyanın en çok satılan elektrikli aracı ünvanını elinde bulunduran önceki modelin başarısının üzerine inşa edildi.

Teaser görüntüsü pek fazla ayrıntı vermese de yeni modelin mevcut modelde kullanılanlardan önemli ölçüde daha iyi görünen yüksek teknoloji ürünü LED farlarla donatılmış olduğu görülüyor.

Araç hakkında fazla bir teknik detay bulunmuyor ancak gelen haberler yeni modelin 40 kWh ile 60 kWh lityum iyon pillerle sunulacağı yönünde. Yeni neslin menzilinin ise yaklaşık 550 kilometre olacağı iddia ediliyor.

Renault-Nissan CEO’su Carlos Ghosn, yeni nesil Leaf modelinin yarı otonom süürüş teknolojisi ile geleceğini açıkladı. ProPilot adı verilen sistem, yeni otomobilin yol üzerinde otonom sürüş sağlamasını sağlayacak.

Nissan yaptığı açıklamada, aracın tanıtımına kadar bir dizi fotoğraf ve bilgilendirme çalışmalarının yapılacağını duyurdu.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın