Yeni nesil Porsche 911 Cabriolet görüntülendi

0

Yeni Porsche 911’in testlerine devam edilirken aracın üstü açık versiyonu da casus fotoğrafçıların kameralarına yakalandı.

Soğuk havaya rağmen üstü açık şekilde test edilen Cabriolet’in tasarım detayları ise siyah bantlar ve sahte gövde panelleri ile gizlenmiş. Alman markanın bu politikası aracın nasıl görüneceğini yorumlamamızı da zorlaştırıyor. Ön bölümde kullanılan bantlar bu bölümün küçük de olsa değişikliklere maruz kalacağını gösteriyor. Mission E konseptinden esinlenilen stop lambalarını yeni modelde görüyoruz, bunun yanında ön bölümdeki büyük kamera ve yan taraflardaki daha küçük kameralar ise 911’e eklenecek olan sürücü asistanı sistemlerinin bir göstergesi.Porsche-911Mevcut 991 nesli ile karşılaştırıdığımızda 992 olarak adlandırılması beklenen aracın daha uzun bir aks mesafesine sahip olacağı belirtilirken daha geniş bir yapıya sahip olması bekleniyor. Aracın toplam uzunluğu ise değişmeden kalacak.

Yeni nesil 911’in iç mekanı da çeşitli teknolojilere ev sahipliği yapacak. Güncel Panamera ile gelen yüksek çözünürlüklü ekranlar ve daha iyi müzik sistemini bu yenilikler arasında sayabiliriz.

Gelecek modelin motor yelpazesi ise mevcut modelde görev yapan ünitelerin elden geçirilmiş versiyonlarından oluşacak.

Yeni nesil 911 Cabriolet, coupe versiyonu ile birlikte 2018 yılının sonunda tanıtılması beklenirken Targa modelinin ise daha sonra seçenekler arasına ekleneceği öğrenildi.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın