Yeni nesil Subaru Forester, New York’ta sahne alacak

0

Subaru, 2018 model yılı için küçük bir makyaj operasyonu geçiren Forester modelinin yeni neslini yakın zamanda tanıtmaya hazırlanıyor. SUV modelin teaser görüntülerini yayınlayan marka, yeni modelin 28 Mart’ta New York Otomobil Fuarı’nda markanın yönetim kurulu başkan vekili Takeshi Tachimori’nin eşliğinde tanıtılacağını açıkladı.

New York’a geleceği açıklanan aracın ön tanıtım görselinde ise fazla bir ayrıntı yer almıyor ancak yine de modelin bagaj kapağına kadar uzanan C formlu stop lambasını ve bu bölümün altına konumlandırılan Forester amblemini görüyoruz.

Bu görüntü dışında yeni nesil SUV model hakkında başka birşey bilinmiyor ancak yeni Forester’in Impreza’da da kullanılan Subarı Global Platformu’na geçiş yapacağı düşünülüyor. Yeni platform sayesinde tıpkı Impreza modellerinde olduğu gibi daha fazla iç hacmin sunulması bekleniyor.

Yeni Forester’in kaputunun altında ise dört silindirli boxer motorun bulunmasına kesin gözüyle bakılırken bu güç ünitesinin CVT şanzıman ile eşleştirileceğine inanılıyor. Yeni model, Symmetrical All-Wheel Drive dört tekerlekten çekiş sistemini kullanmaya da devam edecek.

Bunların dışında, diğer modellerde yer alan sürücü asistanı sistemlerinin kullanılması beklenen araçta, otomatik farlar, ısıtmalı yan aynalar, yüksek kaliteli ses sistemi, anahtarsız giriş ve yeni bilgi-eğlence sisteminin de yer alması bizleri şaşırtmayacaktır.

Yeni nesil Subaru Forester’ın bu yılın sonlarına doğru ABD’de piyasaya sürülmesi beklenirken ülkemize gelişi ise 2019 yılını bulacaktır.2019-subaru-forester

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın