Yeni Peugeot 508’in iç mekanı görüntülendi

0

Yeni nesil Peugeot 508 iç mekanı ile birlikte görüntülendi. Yeni modelin çok sayıda yeni sürücü yardım sistemi içermesi bekleniyor.

İç mekanda 5008 modelinden izler taşıyan araçta orta konsolun ve vites topuzunun bu model ile büyük ölçüde benzediğini söyleyebiliriz. Direksiyon simidini de yine 5008 ve 3008 modellerinden tanıyoruz.

Aracın iç mekanının yanında çekilen diğer görüntüler aracın fastback görünümlü bir arka tasarıma sahip olacağını gözler önüne seriyor. Aracın sedan versiyonunun yanı sıra stationwagon versiyonunu da araç tanıtıldıktan sonra görmeyi bekliyoruz.

6Birçok açıdan Audi A7 modeli ile benzerlik taşıyan aracın Peugeot Exalt konsepti ile de önemli benzerlikler taşıyacağı düşünülüyor.

PSA grubunun EMP2 platformu üzerinde yükselecek olan aracın benzinli ve dizel motorlu modellerinin yanında hibrit bir versiyonun da model gamında yerini alması bekleniyor. Aracın teknolojisine gelecek olursak, Peugeot sözcüsü, araçta otoban sürüşlerinde direksiyon ve fren kontrollerini sağlayacak bir sistemin ve park asistanının bulunacağını belirtti.

Volkswagen Passat, Opel Insignia ve Ford Mondeo gibi rakipler ile mücadele edecek olan yeni nesil 508’in 2018 yılında satışa sunulması bekleniyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın