Yeni Peugeot 508’ün görselleri sızdırıldı

0

Yeni Peugeot 508’in fotoğrafları Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak lansmanı öncesinde internete sızdırıldı. Namasce ve Motofilm siteleri tarafından ortaya çıkarılan görseller, yeni modelin çok daha şık ve lüks bir tasarım benimseyeceğini gözler önüne seriyor.

Yeni nesil 508’in ön yüzünden başlarsak, tanıdık ön ızgara ince ön farlarla çevrelenmiş. Uzun sivri diş şeklindeki LED gündüz farları ise ön bölümde en çok dikkat çeken detay olarak göze çarpıyor. Sportif bir tasarıma sahip olan yeni 508’in eğimli tavan çizgisi aracın bu karakterini destekliyor.

Sızdırılan görseller arasında yer alan 508 GT modelinde ise daha farklı bir ön ızgaraya, özel alaşım jantlara ve yan marşpiyellere yer verilmiş. Sportif modelde ayrıca siyah yan aynalar ve pencere çerçeveleri de kullanılmış.Peugeot-508-7Dış bölümdeki yenilikçi tasarım iç mekana da taşınmış. Farklı bir tasarıma sahip direksiyon simidinin yanında deri ve ahşap döeşemeler aracın iç mekanını çevreliyor. İnce yapılı havalandırma ızgaraları oldukça şık görünürken araçta yer alan ambiyans aydınlatmaları da bu şıklığı destekliyor. Yüksek teknolojili bilgi-eğlence sisteminin yanında dijital gösterge paneli ve Focal ses sistemi de yeni modelde sunulan teknolojik detaylar arasında.

Yeni Peugeot 508’in motor seçenekleri henüz kesinleşmiş değil ancak yeni modelde çeşitli benzinli güç ünitelerinin yanında 1.5 ve 2.0 litrelik dizel BlueHDi motorun da görev yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Ayrıca ilerleyen aşamalarda toplamda 300 beygir güç sunan hibrit bir versiyon da model gamına eklenebilir.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın