Yeni Renault Captur, Euro NCAP’ten tam puan aldı

0

Kasım 2019’da yenilenen Captur, en son jenerasyon Euro NCAP güvenlik testlerinden maksimum puan olan 5 yıldızı alarak başarı ile geçti. Yeni Captur, yolcu ve yaya güvenliğinin yanı sıra eksiksiz Sürüşe Yardımcı Destek Sistemleri ADAS mevzusunda da tüm hünerini ortaya koydu.

Euro NCAP testlerinden beş yıldız alan Yeni Clio gibi ittifakın yeni platformu CMF-B’yi kullanan Yeni Captur, kuvvetlendirilmiş karoserisi, yolcuların tamamına optimum destek sağlayan geliştirilmiş koltuk yapısı ve aktif gergili, yük sınırlayıcı emniyet kemerleri ile öne çıkıyor. Renault tarafından desteklenen Fix4sure teknolojisi, muhteşem yolcu güvenliği sağlıyor ve kaymaya bağlı yaralanmaları önlüyor. Ayrıca Yeni Captur’ün gelişmiş tasarımı sayesinde, arka koltuklara her tip çocuk koltuğu isofix ve I-size sistemiyle yerleştirilebiliyor. Yandan darbelerde ise arka yolcular için geliştirilmiş kafa koruması sağlanıyor.

Yeni Captur, zengin donanım seviyesine sahip: 6 adet hava yastığı, acil durum fren destekli ABS, bir kamera ve radar (bu ekimpanlar şeritte kalma yardımı, sürat uyarılı trafik işareti tanıma özelliği, güvenli mesafe ihtarı ve acil durum fren destek sistemi gibi sistemlerin çalışmasına imkân sağlıyor), sürat ayar ve sınırlayıcı, beş koltukta da emniyet kemeri anımsatıcısı ve acil durum arama. Ayrıca standart olarak sunulan 360° kamera, %100 LED ön farlar, otomatik kısa/uzun far ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, daha güvenli bir görüş sağlıyor.

Captur’ün yeni elektronik mimarisi sayesinde, yaya, bisikletli ve öteki araçları algılayan aktif acil fren destek sisteminin kullanılması mümkün hale geliyor ve otonom sürüşün ilk adımı olan Trafik ve Otoban Takviyeyi sunuluyor.

Yeni Captur’de Sürüşe Yardımcı Destek Sistemleri ADAS; Sürüş, Park ve Güvenlik olmak üzere üç gruba ayrılıyor. Renault EASY DRIVE ekosistemini oluşturan bu bileşenlerin ayarlarına ise Renault EASY LINK multimedya sisteminin dokunmatik ekranı üzerinden rahat ve anlaşılır bir biçimde erişilebiliyor.

Çok istikametli ve modüler bir SUV olan Yeni Captur, ürün gamının en iyi güvenlik seviyesini sunarak Renault’nun güvenlik mevzusundaki uzmanlığını bir kere daha doğruluyor. Yenilenmiş tasarımı, yüksek teknolojik içeriği ve tüm inovasyonları ile Yeni Captur, Renault Grubu’nun ürün taktiğinde yeni bir çığır açıyor ve B-SUV segmentinde en üstün güvenlik seviyesini sunuyor.

 

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın