Yeni Renault Clio’ya Euro NCAP’ten 5 yıldız

Yakında piyasaya sürülecek olan Clio’nun beşinci nesli, Euro NCAP tarafından bugüne kadar test edilmiş en güvenli şehir otomobillerinden biri oldu. Testlerde 5 yıldız alan 22. Renault Grubu otomobili olan Clio, özellikle gelişmiş pasif güvenlik teknolojileri ve kapsamlı sürüş yardımı yelpazesiyle bu skora ulaştı.

Alliance’nin CMF platformu üzerinde yükselen beşinci nesil Renault Clio, tüm yolcular için en iyi desteği sağlamak üzere tasarlanmış gövde yapısından, revize edilmiş koltuk yapıları ve emniyet kemeri tespit elemanlarından faydalanıyor. Renault, ayrıca emniyet kemerlerinin tam güvenlik sağlaması adına Fix4sure teknolojisinden de yararlanıyor. Yeni Clio’da hem önde hem de arka çocuk koltuklarını monte etmeyi mümkün kılan Isofix ve I-boy sistemlerini de içinde barındırıyor.Renault Clio’da standart olarak sunulan güvenlik donanımları arasında 6 hava yastığı, Acil durum fren yardımlı ABS, şeridi takip, trafik işareti tanıma, mesafe uyarısı, acil frenleme için bir kamera ve radar yer alıyor. Hız sabitleyici, emniyet kemeri ikazı ve acil arama özellikleri de yine yeni nesil Clio’da sunulan sistemler arasında.Tüm bunlara ek olarak standart olarak sunulan LED farlar ve otomatik yanan uzun/kısa farlar ile sürücünün görüşünün de en iyi seviyeye ulaşması hedeflenmiş.

Clio’nun yeni elektronik mimarisi sayesinde, yaya ve bisikletlileri de algılayan aktif acil durum fren sistemi ile  Euro NCAP’ın etkin yaya / bisikletçi AEB notundan 12 üzerinden 11 puan almayı başardı. Daha fazla güvenlik ve konfor için, yeni Clio kısa süre sonra, markanınotonom sürüşe attığı ilk adım olan Otoyol ve Trafik Sıkışıklığı Yardımcısı ile ileri sürüş yardımlarını sunmaya başlayacak.

 

İlginizi Çekebilir Posts

Next Post

Bir Cevap Yazın