Yeni Volvo V60’tan ilk teaser

0

Volvo, yeni V60 modelinin 21 Şubat’ta tanıtılacağını duyurdu. Henüz ayrıntıları belli olmayan modelin bizi geçmişe götüren bir teaser videosu ile tanıtım tarihi açıklandı.

Ön tanıtım videosuna bakacak olursak yeni  V60 modeli de daha önceki V40 ve V90’ın tasarım felsefesine bağlı kalacak. Ayrıca artık markanın simgesi haline gelen Thor’un Çekici olarak adlandırılan LED farlar ve geniş ön ızgara V60 modelinde de yine yerini alacaktır.

Aracın videoda önce çıkan ayrıntılarında ise metalik detaylarla süslü bir gövdeye sahip olacağını, bunun yanında yine metalik tavan rayları ve panoramik bir cam tavanın da kullanılacağını söyleyebiliriz. Ayrıca, yeni V60’ın markanın SUV modeli XC60’tan da tanıdığımız stop lambalarına ev sahipliği yapacağı görülüyor.

Tanıtım videosu iç mekan hakkında da ipuçları barındırıyor. Genel olarak XC60 temelli bir iç bölüme sahip olan yeni V60, şık ve kaliteli malzemelerle donatılmış. Yeni model, Android Auto ve Apple CarPlay destekli geniş bir ekrana sahip bilgi-eğlence sistemine sahip olacaktır.

Aracın motor seçenekleri henüz açıklanmadı ancak güç ünitelerinin de yine XC60 modelinden alınması bekleniyor. 250 beygir güç ve 349 Nm tork üretebilen 2.0 litrelik turbo destekli motorun yanında turbo ve süperşarjın birlikte kullanıldığı yine 2.0 litrelik 316 beygir ve 399 Nm torka sahip olan ünitenin de seçenekler arasında olacağına inanılıyor. İlerleyen aşamalarda ise turbo ve süperşarj destekli motora eşlik edecek elektrikli bir ünite ile plug-in hybrid bir versiyonun da model gamına eklenebileceği söyleniyor. Bu güç ünitesinin toplamda 400 beygir civarında güç üretebileceği gelen haberler arasında.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın