Yenilenen Nissan X-Trail Avrupa’da satışa çıkıyor

0

Nissan, yenilenen X-Trail modelini önümüzdeki ay Avrupa’da piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Japon otomobil üreticisi, yeni modelin tüm ayrıntılarını satışa sunmadan önce paylaştı.

Yeni X-Trail görsel anlamda birkaç değişikliğe uğradı. Bu değişiklikler arasında ‘V’ formlu yeni ön ızgara ve yeni ön tampon en dikkat çekici detaylar oldu. Yeni LED gündüz farları ile donatılan ön farlar ve full-LED stop lambaları araçta görsel anlamda değişen diğer detaylar olarak göze çarptı.

Yeni model ile birlikte İnci Turuncu, İnci Kırmızı, Metalik İnci Mavi, ve İnci Koyu Kahverengi olmak üzere 4 farklı renk de müşterilere sunulacak.

Nissan-XTrail-02Yapılan güncelleme ile birlikte iç mekan kalitesi de artarken altı düz tasarlanan direksiyon araçtaki sportif karaktere katkıda bulunuyor. İç mekanda kullanılan parlak siyah parçalar da kalite hissini arttırıyor.

Tıpkı Qashqai modelinde olduğu gibi yeni X-Trail da markanın yarı otonom sürüş sisemi ProPilot ile birlikte tercih edilebilecek. Yeni model ProPilot ile birlikte arka çapraz trafik uyarısı, yaya algılama fonksiyonuna sahip acil fren sistemi ve akıllı park asistanı gibi birçok yarı otonom sistemi içinde barındıracak.

Nissan-XTrail-21Önümüzdeki ay Avrupa’da satışa sunulacak olan X-Trail, önden çekişli veya dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte tercih edilebilecek. Bunun yanında 7 koltuk sırası ile de alınabilen model, 6 ileri manual veya CVT Xtronic şanzıman ile birlikte sunulacak.

1.6 litrelik benzinli motora sahip versiyon 163 beygir güç sunacak ve 6 ileri manual şanzıman ile birlikte alınabilecek. Bu versiyon önden çekişli olarak sunulacak.

Dizel cephesinde ise 1.6 ve 2.0 litrelik seçeneklere sahip olan araçta, 1.6 litrelik motor 130 beygir güç sunarken 2.0 litrelik dizel motor 177 beygir güç ile birlikte gelecek.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın