Yenilenen Toyota Yaris’in fiyatı açıklandı

0

Kapsamlı bir şekilde yenilenen Toyota’nın B segmentindeki başarılı temsilcisi Yaris’in fiyatı açıklandı. Yenilenen Yaris’in benzinli versiyonları 53 bin 250 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulurken, Yaris’in hibrit versiyonlarının fiyatı da 85 bin 550 TL’den başlıyor. Yenilenen Yaris, Türkiye’de ve Avrupa’da yoğun rekabetin yaşandığı B segmentinde daha güçlü bir konum elde etmeye hazırlanıyor.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, yoğun rekabetin yaşandığı B segmentinde Yenilenen Yaris’in iddiasını çok daha güçlü bir şekilde ortaya koymaya hazırlandığını belirterek ”Bu yılın Ocak-Mayıs dönemindeki 239 bin 760 adetlik toplam satışlar içinde B segmenti satışları 58 bin 875 adet ve yüzde 25’lik oranla C segmentinden hemen sonra geliyor. Yaris’in de bulunduğu bu segment geçtiğimiz yılı da 183 bin 923 adetlik satışla yine ikinci sırada kapatmıştı. 2016 yılını 835’i Yaris Hybrid olmak üzere toplamda 4 bin 579 Yaris satışıyla tamamladık. Yenilenen Yaris ile çıtayı şimdi daha da yukarı taşıyacağız” dedi.

Bozkurt, hibrit versiyonuyla birlikte kaliteyi üst düzeye taşımayı hedeflediklerini söyleyerek “Yenilenen Yaris, konfor ve sürüş keyfi sunan bir şehir otomobili olarak dinamizmi yaşatacak” diye konuştu.

Yenilenen Yaris Hybrid (3)Türk mühendislerin de aralarında bulunduğu bir ekip tarafından yeniden tasarlanan Yaris’in her zamankinden çok daha ‘Avrupalı’ olduğunu da sözlerine ekleyen Bozkurt şunları söyledi;

“Toyota, Yenilenen Yaris’i geliştirirken özellikle tasarım, kalite, performans ve güvenlik konularına odaklandı. Avrupa’da Yaris satışlarının yüzde 40’ını oluşturan hibrit versiyonu da, sınıfında farklı bir rol oynamaya devam edecek. Tüm ürün gamımızla olduğu gibi yeni 1,5 litrelik benzinli motor ve hibrit versiyonu ile Yaris’in farkı ortaya çıkacak.’’

 3 yıllık çalışma sonucunda 90 milyon Euroluk yatırımla yenilenen Yaris tasarımı ile segmentinde fark yaratmayı hedefliyor. Otomobilin ön ve arka tasarımında yeni bir mimariye yer verilirken, Yaris’in üzerindeki yatay çizgiler, aracın daha geniş görünmesini ve düşük ağırlık merkezinin vurgulanmasını sağlıyor. Yenilenen Yaris’in ön bölümünde yeni bir tampon, yeni farlar ve ön panjur ile daha akıcı bir çizgi oluşturulmuş. Yeni arka bölüm ve stop grubu ise, aracı olduğundan daha uzun gösterirken araca daha sportif bir hava katmış. Ön taraftaki “katamaran” mimarisi, arka tarafta da yeni bir tamponla devam ettirilmiş.

Yenilenen Yaris – InteriorYeni Yaris’in kabini, yeni döşemeler, renkler, ince detaylarla ve artan ergonomik alanlarla daha modern bir görünüme kavuşmuş. Yenilenen Yaris’te yeni sürücü göstergesinde iki analog gösterge ve onların ortasında yeni 4.2 inç’lik renkli TFT çoklu bilgi ekranı yer alıyor. Farklı bilgiler ve araçla ilgili detaylar buradan takip edilebiliyor ve kullanıcı istediği ekranı direksiyondaki düğmelerden seçebiliyor.

 Yaris’te tamamen yeni 1,5 litrelik dört silindirli benzinli motor, mevcut 1,33 litrelik motorun yerini alacak. Yaris ürün yelpazesi arasında 111 HP’lik 1,5 litre benzinli ve 100 HP’lik 1,5 litre hibrit versiyonunun yanı sıra 69 HP güç üreten 1,0 litre üç silindirli motor da sunulacak. 1,0 litrelik motor, 5 ileri manuel şanzımanla sunulurken, hibrit model e-CVT, yeni 1,5 litrelik benzinli motor ise tercihe göre 6 ileri manuel veya CVT şanzımanla tercih edilebilecek.

Yaris, kullanıcılara hibrit versiyonunu da sunarak B segmentinde bu anlamda rakipsiz olmaya devam ediyor. Toyota Yaris Hybrid ile birlikte sınıfının en iyi egzoz emisyonu ve düşük yakıt tüketimini sunuyor.

 Tavsiye Edilen 2017 Model Yılı Fiyatları (TL)
YENİ YARISBenzinli1.0 Life53.250
1.5 Fun Special MT59.400
1.5 Fun Special MDs66.150
1.5 Style X-Trend MDs82.340
1.5 Style MDs83.870
YENİ YARIS HYBRIDHybrid1.5 Hybrid Cool85.550
1.5 Hybrid X-Trend97.450
1.5 Hybrid Spirit98.750
 
OPSİYONLARFun Special (%45 OTV)MultiMedya Paketi2.900
X-Trend (%50 OTV)Konfor6.750
Style (%50 OTV)6.000

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın