Yepyeni bir Mazda MX-5 geliyor

0

Mazda Avustralya Genel Müdürü Martin Benders’in sözlerine bakılacak olursa efsane model MX-5’in yeni versiyonu selefinden tamamen farkı bir araç olacak.

2016_mazda_mx_5_x_tomi_rendering_01_1-0121

The Motor Report ile yaptığı görüşmede Benders, Mazda 2’den CX-5’e kadar tüm modellerde kullanılan yeni tasarım anlayışı KODO’nun “evrimleşmiş bir versiyonunun” MX-5’te kullanılacağını belirtti.

Benders model konusunda ayrıntı vermekten kaçınırken öte yandan Mazda yeni MX-5’te SKYACTIV şase kullandığını belirterek bu yenilikle 100 kg gibi bir ağırlıktan kurtulduğunun bilgisini verdi. Ayrıca yeni modelin daha da alçaltılmış ağırlık merkeziyle beraber ön tarafa yerleştirilmiş motor ve arkadan itiş kombinasyonuyla sürüş zevki konusundaki cömertliğini tahmin edebiliyoruz.

Yeni MX-5’in 4 Eylül’de tanıtılmasını beklemekle beraber önümüzdeki haftalarda daha detaylı bilgilerin verileceğini düşünüyoruz.

 

Yazar hakkında

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği öğrencisi, otomobil alanında tamir, bakım, aksesuar, modifiye, tanıtım-lansman alanlarında görev almış, çocukluğundan beri işi gücü otomobil olan kimse.

Bir Cevap Yazın