İç Mekan

DSC_8172İç mekanda Golf modelindekine oldukça benzeyen yeni elektro-hidrolik üç kollu ve suni deriden yapılmış direksiyon göze çarpıyor. Konsol, direksiyon ve göstergeler üzerinde sıkça kullanılan metal öğeler ise iç mekanda kalite algısını artırıyor. 5 inç’lik yeni multimedya ekranı yeni Polo’da standart olarak sunulurken, yeni tasarımlı dijital klima ise opsiyonel olarak alınabiliyor.DSC_8278Yeni Polo’nun göstergelerinde herhangi bir değişiklik yapılmamış. Fakat şu anki haliyle işlevini oldukça iyi olarak yerine getiriyor.DSC_8191

Direksiyon üzerindeki medya ve yol bilgisayarı düğmeleri de yenilenen direksiyon tasarımından nasibini almış.

5 inç’lik renkli multimedya ekranının standart donanım olarak gelmesi önemli bir detay. Bu ekran üzerinde “Car” butonu ile araç bilgileri de görüntülenebiliyor. Ayrıca bu multimedya sisteminde kart okuyucu ve aux girişi de bulunuyor, fakat günümüzde sık kullanılan USB girişinin olmaması büyük bir eksiklik.DSC_8230Test aracımızdaki manuel klimayı kullanmak oldukça kolay fakat istenirse opsiyon olarak sunulan yeni dijital klima da alınabilir.

Biraz daha aşağıya inildiği zaman vitesin önündeki bardaklıklar ve depolama alanı görünüyor. Küçük eşyalarınızı koyabileceğiniz bu geniş alanda çakmak girişi de bulunuyor. Aracın konsolunun üst taraflarında yumuşak ve kaliteli malzemeye rastlanırken, torpido gözünün kapağında ve alt taraflarda sert plastikler görülüyor. Aynı zamanda soğutma işlevi de sağlayan torpido gözü oldukça yeterli alan sunuyor.

Vitesin etrafında ve topuzunda metal öğeler yine göze çarpıyor, DSG harfleri de vites topuzunun ucuna kazınmış. El freninin hemen üzerine gelen hareketli ve içi açılabilen ön kol dayama, cep telefonu veya cüzdan gibi kişisel eşyalarınızı koymanız için oldukça güzel bir depolama alanı sunuyor. Fakat yıllardır süregelen şikayetler devam edeceğe benziyor. Çünkü kol dayama aşağı indirildiği zaman yine el frenine takılıyor, bu pozisyonda el frenini kullanmak zorlaşıyor.DSC_8605

Yeni Polo’nun bagaj hacmi de değişmeyerek 280 litrede kalmış. Geniş yükleme ağzı ve yatırıldığı zaman çıkıntı yaratmayan koltuklar, gerektiği zaman yük taşımayı kolaylaştırıyor. Koltuklar yatırılmış halde iken bagaj hacmi 952lt’ye kadar yükseliyor.

Metal malzemeli kapı kolları, yumuşak malzemeye sahip kapı içi döşemeleri ve geniş kapı cepleri konfor öğelerini oldukça artıran detaylar. Elektrik ayarlı ve ısıtmalı yan aynalar ise her donanım paketinde standart olarak yer alıyor.

Yanal desteklerini bu sınıf bir otomobil için yeterli bulduğumuz yeni Polo’da sürücü ve ön yolcu koltuğunda yükseklik ayarı da mevcut.DSC_9362

Arka koltuklarda, 1.80m boyundaki modelimiz için yeterli diz ve baş mesafesi bulunmakta. Bunun yanı sıra fazla yüksek tutulmayan şaft tüneli sayesinde üç yolcunun rahat bir şekilde seyahat etmesi mümkün görünüyor. Geniş tutulan arka camlar ve C sütununda yer alan cam sayesinde hem arkadaki yolcular için ferahlık hem de sürücü için geniş görüş açıları sunuluyor.

Sürüş ve Performans –>

1 2 3 4

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

Bir Cevap Yazın