2015 Cadillac Escalade, yeni donanımlarla geliyor

0

General Motors’un, 2015 model Chevrolet Corvette Z06’nın 8 ileri otomatik şanzımanla donatılacağını duyurmasının ardından; LT1 kodlu 6.2 litre V8 motoru taşıyan bütün GM modellerinde bu yeni şanzımanın kullanılacağı dedikoduları yayılmaya başladı. Bu söylentiler, 2015 Cadillac Escalade’nin de 8 ileri otomatik şanzıman seçeneği sunacağının belirtilmesinin ardından bir nevi doğrulanmış oldu.

esc8

GM’nin açıklamasına göre; baz versiyondan başlayıp en lüks donanım paketi olan Platinum’a kadar bütün Escalade versiyonları, Porsche’nin PDK şanzımanından da hızlı olduğu iddia edilen yeni 8L90 kodlu 8 ileri otomatik şanzımanla donatılacak. 4. nesil Escalade’nin yeni model yılında sahip olacağı yenilikler bununla da sınırlı değil. Surround View isimli araç dışı çok yönlü kamera sistemi, OnStar 4G LTE araç içi kablosuz internet bağlantısı sağlayıcı, daha önce haberini yaptığımız kablosuz şarj sistemi, yeni Cadillac logosu gibi detaylar da Escalade müşterilerini bekleyen özellikler arasında.

esc9

Cadillac’ın pazarlamadan sorumlu yöneticisi Uwe Ellinghaus, yeni Cadillac hakkında şu sözleri dile getirdi: “Sadece birkaç ay önce tanıtılan yeni Escalade, lüks SUV müşterileri arasında arzu nesnesi olmayı başardı. Bu yıl içerisinde Platinum Collection ile Escalade’nin sahip olduğu bu çizgiyi daha yukarıya taşımayı hedefliyoruz.”.

Lüks SUV segmentinin açık ara lideri konumundaki Range Rover’a dişli bir rakip olma amacı taşıyan yeni Escalade; birinci ve ikinci koltuk sırasında yarı anilin Nappa deri, yine el ile dikilmiş deri kaplı konsol ve kapı içleri, her biri mikrofiber trim kaplamaları ve egzotik ahşap döşemeler içeren iki farklı iç mekan konsepti gibi özelliklerle elini güçlendirmeye çalışıyor. Dış kısımda 22 inç boyutundaki devasa jantlar, krom aksesuarlar, şık bir radyatör ızgarası ve Platinum logolarıyla beğenimizi kazanan Escalade; içeride de sürücü ve yolcu konforu konusunda kendi standartlarını belirlemiş. Isıtma ve soğutma özelliğine sahip 18 yönlü hareket kabiliyeti bulunan elektrikli koltukları standart donanım listesinde barındıran lüks SUV, aynı zamanda sürücü için de standart masaj özelliğiyle geliyor. İç mekandaki diğer cezbedici özelliklerden bazıları; ön koltuk kafalıklarına gömülmüş bir çift 7 inç’lik LCD ekran, 9 inç boyutundaki merkezî ekran, soğutma özelliğine sahip ayrı bir torpido bölmesi, lüks bir dokuya sahip paspaslar ve kapı eşiklerindeki Platinum logoları şeklinde sıralanabilir.

esc5

2015 model yılında daha da iddialı gelecek olan yeni Escalade, Amerika’da 73.965 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak. Range Rover’ın karşısına dikilecek olan ve lüksün temel alındığı Platinum serisinde ise 90.270 dolarlık bir fiyat etiketi söz konusu. Bu sonbaharda satışa sunulması beklenen SUV, bakalım en azından anavatanında Range Rover ile rekabet edebilecek mi?

Peki sizin tercihiniz hangisi olurdu?

2014 Range Rover İç Mekanı

2014 Range Rover İç Mekanı

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın