2016 Mazda CX-9’un görüntüleri sızdırıldı

0

Mazda, 2016 yılı için yenilediği SUV’si CX-9’u yakın zamanda tanıtmaya hazırlanıyor. Fakat aracın bazı resmi görselleri çoktan sızdırıldı.

Görüntüleri incelersek, 3 sıra koltuğa ve 7 yolcu kapasitesine sahip olan CX-9’un eskisine göre oldukça dinamik ve ilgi çekici bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Mazda’nın yeni tasarım anlayışını oldukça iyi yansıtan modelde geniş arka çamurluklar ve uzun ince tasarımlı arka farlar araca iddialı ve spor bir görünüm katmış. Ön yüzde de uzun bir kaput ve geniş bir ön ızgara görülüyor.

2016-mazda-cx9-sizinti-2İç mekana bakılırsa CX-5 modelinin biraz daha gelişmiş versiyonu olarak nitelendirebileceğimiz araç oldukça kaliteli malzemelere yer veriyor. İç mekanda deri ve krom gibi önemli malzemeleri yoğunca görebiliyoruz. CX-9’da en sonki Skyactiv teknolojilerine de sahip olan 2.5 litrelik turboşarjlı bir benzinli motor kullanılması bekleniyor. Araçla ilgili daha fazla detayı önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan Los Angeles Otomobil Fuarı’nda öğrenmeyi bekliyoruz.

Yazar hakkında

Mertcan Aytar

En büyük hobisi otomobiller olan bir makine mühendisliği öğrencisi

Bir Cevap Yazın