2017 Jeep Compass’ın ayrıntıları Çin’de ortaya çıktı

0

Jeep’in Compass ve Patriot modellerinin yerini alacak olan yeni modeli bu sefer çok daha ayrıntılı bir biçimde Çin’de görüntülendi.

Compass ismini alması beklenen yeni modeli abisi Grand Cherokee’den ilham alınarak tasarlanmış. Jeep, Cherokee modelinin farklı tasarımı yerine bu modelde daha güvenli bir yol tercih etmiş.

Resimlerde görünen araç Çin pazarı için sunulan bir model ve Kasım ayında yapılacak olan Guangzhou Otomobil Fuarı için hazırlanıyor. Yeni Jeep Compass’ın resmi olarak ilk tanıtımını ise ilerleyen günlerde Brezilya’da yapılacak. Aracın Amerika’daki tanıtımı ise Los Angeles Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

Jeep Renegade ve Fiat 500X modellerinin kullandığı platformun daha uzun bir versiyonunu kullanacak olan araçta 2.0 litrelik turbo ve 2.4 litrelik atmosferik motorlara yer verilmesi planlanıyor. 1.4 litrelik turbo destekli Fiat motorunun ise Avrupa pazarında kullanılması bekleniyor. Önden çekişli ve dört çekiş sistemine sahip modeller standart olarak 6 ileri manual şanzımanla birlikte gelecek, 9 ileri vitesli otomatik şanzıman ise opsiyonel olarak sunulacak.

Cherokee modelinden alınan iç kabin ise çekici tasarımı ve 8.4 inçlik bilgi-eğlence sistemini de içinde barındıran teknolojiler ile birlikte yeterli seviyede.

Yeni model, Jeep’in Brezilya, Meksika ve Çin fabrikalarında üretilecek. Aracın ise 2017’nin ilk aylarında yollara çıkması bekleniyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın