2019 Audi R8, yüzünü göstermeye başladı

0

Bu yılın sonlarına doğru veya 2019 yılının başlarında tanıtılması beklenen yeni R8 için Audi Sport, birçok önemli güncelleştirme hazırlamış durumda. Tanıtım tarihi yaklaşan 2019 R8 için Audi de teaser kampanyasına başladı.

Görsel değişiklikler arasında, daha büyük bir ızgara ve daha büyük hava girişlerine sahip olacak olan aracın marka logosu da kaput üzerindeki konumunu koruyor. 2019 R8’in farları da elden geçirilmiş gibi görünüyor.

Paylaşılan görselden anlaşılmasa da aracın daha önce çekilen casusu fotoğrafları aracılığıyla daha farklı yan marşpiyellere sahip olacağını da görmüştük. Bunların dışında yeni R8 çok daha belirgin bir difüzörle 2019 yılına giriş yapacak.

Yeni modelin GT versiyonunun Lamborghini Huracan Performante ile aynı güç çıkışına sahip olup olmayacağı ise henüz henüz netlik kazanmadı. İtalyan otomobil bilindiği gibi, sahip olduğu 5.2 litrelik atmosferik V10 motordan 640 beygir güç ve 600 Nm tork elde edebiliyor.

Audi R8’in İtalyan kuzeninden daha hesaplı olması gerektiğinden Performante’de yer alan aktif aerodinamik eklentiler ve diğer özelliklere ev sahipliği yapması ise  beklenmiyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın