2019 Audi R8’e son rötuşlar yapılıyor

0

Audi R8’in 2020 yılı ile birlikte üretimden kaldırılabileceği haberleri devam ederken görüntülenen bu prototip R8’in son versiyonu olabilir.

Audi, R8’i makyajlamaya hazırlanırken görüntülenen prototip ince kamuflaj malzemesinin altında üretim versiyonu olabilecek gövde elemanlarını saklıyor. Daha geniş bir ön ızgaraya ev sahipliği yapacak olan model, stop lambalarının altında daha belirgin hava girişlerine sahip yeniden tasarlanmış arka bölümü ile birlikte gelecek. Ayrıca mevcut modelde sunulan köşeli egzoz çıkışları, yerini daha geniş ve yuvarlak formlu türevlerine bırakmış.

Yeni egzoz sistemi sayesinde daha geniş bir arka difüzöre kavuşacak olan R8’in böylelikle aerodinamik açıdan da daha verimli olması bekleniyor.19İç bölümde ise Digital Cockpit’in son versiyonu ile birlikte Audi’nin en son teknolojilerine ev sahipliği yapması beklenen R8’in direksiyon simidinin de elden geçirileceği söyleniyor. Tüm bunların yanı sıra yeni döşeme seçenekleri de makyaj ile birlikte gelecek olan yenilikler arasında.

Audi’nin spor otomobili, gücünün arttırılması beklenen 5.2 litrelik V10 motora ev sahipliği yapmaya devam edecek. Bununla birlikte Porsche ile birlikte geliştirilen çift turbo destekli 2.9 litrelik V6 motorun da aracın yeni giriş seviyesi versiyonlarında sunulacağı iddia edildi.

Makyajlanan R8’in bu yılın sonunda tanıtılması beklenirken 2019 yılının ilk aylarında ise satışa çıkması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın