2019 BMW Z4’ün patent görselleri sızdırıldı

0

BMW Z4’ün tanıtılmasına sayılı günler kala, Alman markanın yeni iki kişilik spor otomobilinin üretim versiyonunun patent görselleri internete düştü. Böylelikle uzun zamandır beklenen yeni Z4 modeli ilk kez yüzünü göstermiş oldu.

Beklenildiği gibi geçtiğimiz yıl tanıtılan Z4 Concept‘i temel alınarak ortaya çıkarılan araçta daha önceki modellerde olduğu gibi uzun burun ve kısa arka bölüm felsefesi devam ettirilmiş. Oturma bölümünün arka aksa oldukça yakın olarak konumlandırıldığını gördüğümüz aracın ön bölümünde ise BMW’nin klasik geniş böbrek ızgaraları hakim.BMW-Z4.6BMW tarafından yapılan son açıklamaya göre Z4’ün M40i versiyonu ilk etapta en güçlü model olarak karşımıza çıkacak. Bavyeralı üreticinin en yeni 3.0 litrelik 6 silindirli turbo beslemeli motoruna ev sahipliği yapacağı açıklanan aracın 360 ile 380 beyir arasında güce sahip olacağı iddia edildi.

Yakında ortaya çıkacak olan BMW Z4 M40i’de ayrıca alçaltılmış süspansiyonlarına ev sahipliği yapan elektronik kontrollü amortisörler ile yeni bir ön aks ve kilitli arka diferansiyel bulunacak. Yeni Z4’ün “safkan bir roadster” olacağını vaat eden BMW’nin yeni Supra’da da kullanılacak olan Toyota ile birlikte geliştirilen şasi ile birlikte  Porsche Boxster’a gerçek bir rakip olup olamayacağı ise büyük merak konusu.

Bu yaz tanıtılması planlanan yeni BMW Z4’ün Paris Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın