2019 Jeep Renegade’ye şirinlik takviyesi

0

2014 yılında hayatımıza girdiğinden beri tasarımıyla ön plana çıkan ve başarılı satış rakamlarına ulaşan Jeep Renegade makyajlandı. Jeep, yenilenen modelin tüm ayrıntılarını paylaştı.

Makyaj operasyonu ile ön farları elden geçirilen model, yeni ızgaraya ile birlikte daha farklı bir ön yüze kavuşmuş. Aydınlatma grubundaki güncellemeler arka bölümde de devam ederken Jeep çamurluklara da el atmış. Amerika merkezli marka, yeni farların yanı sıra kullanılan LED gündüz farları ve sis lambaları ile birlikte görüşün %50 oranında arttığını vurgularken 16, 17, 18 ve 19 inç boyutlarında tercih edilebilen 7 farklı jant seçeneğinin de Renegade’de yer aldığını belirtti.

Başarılı crossover modelde en büyük değişiklik ise kaputun altında yatıyor. FCA, zamanının çoğunu 120 beygir güç ve 190 Nm tork üretebilen 1.0 litrelik üç silindirli güç ünitesinin yanı sıra 150 ve 180 beygir olmak üzere iki farklı seçeneğe sahip olacak 1,3 litrelik dört silindirli turbo benzinli motorları geliştirmeye ayırmış. Güncellemeden, 1.6 ve 2.0 litrelik MultiJet II turbo dizel motorlar da nasibini almış. Güncellenen güç üniteleri, 6 ileri manuel, Dual Dry Clutch çift kavramalı şanzıman ve  9 ileri tam otomatik şanzımanla tercih edilebilecekler.9ebb1cba-2019-jeep-renegade-facelift-58Müşteriler yeni modeli yaklaşma ve uzaklaşma asistanlarına sahip dört tekerlekten çekiş sistemi ile satın alabilecekler. Bunun dışında Sport, Longitude, Limited ve Trailhawk olmak üzere 4 farklı donanım paketi ile tercih edilebilecek olan modelde Trailhawk, off-road odaklı bir paket olacak. Farklı tasarım detaylarına sahip olan pakette daha fazla yerden yükseklik de sunuluyor.

İç mekana da el atan Jeep, makyajlanan modelin daha konforlu olması için fazla mesai harcamış. Ön konsolu elden geçirilen araçta akıllı telefonunuz için de uygun olabilecek bir göz eklenmiş. Ergonomik açıdan da geliştirilen Renegade’nin bardaklıkları yenilenirken ek saklama gözleri eklenmiş. Makyaj ile birlikte yeni USB girişlerine kavuşan model FCA’nın Uconnect bilgi-eğlence sistemine de ev sahipliği yapacak. Apple CarPlay ve Android Auto destekli sistem 7 ve 8.4 inç boyutundaki iki farklı dokunmatik ekranla tercih edilebiliyor. İç bölümde de çeşitli kişileştirme seçenekleri sunacak olan 2019 Renegade’de farklı döşeme renkleri yer alıyor.

Jeep, Eylül ayı ile birlikte yeni Renegade’yi Avrupa’da satışa sunacak. Yeni modelin 2018 yılının sonlarına doğru ise diğer pazarlarda kendini göstermesi bekleniyor.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın