2019 Porsche 911 Speedster, Nürburgring’de turlarken görüntülendi

0

Porsche, 70. yıl kutlamalarında  911 Speedster konseptiyle karşımıza çıkmıştı. Konsept model ile dikkatleri üzerine toplayan marka, aracın üretim versiyonunun kamuflajsız testlerine Nürburgring’de devam ediyor.

Konsept modelde olduğu gibi üretim versiyonu da 911 Carrera Cabriolet ve 911 GT3‘ün bir karışımı olacak. Ön bölümdeki geniş hava girişlerini, kaput altındaki ızgarayı ve lip spoyleri 911 GT3’den alan araç daha kısa ve eğimli ön camıyla da 356 1500 Speedster’a göndermede bulunuyor.

Speedster’daki bir diğer değişiklik ise sunulan ve konsept modelde olduğu gibi muhtemelen karbon fiberden üretimiş olan arka motor kapağı. Çift kabarcıkla tasarıma sahip olan bölümün üçüncü stop lambasıyle birleştirildiğini görüyoruz. Ancak üçüncü stop lambasının aktif spoyler ile gözden kaybolduğunu farkeden Porsche, yeni Speedster’ı aktif spoylerin altında gizlenen dördüncü bir stop lambasıyla donatmış.8911 Speedster’da dikkat çeken bir diğer nokta ise aracın arka bölüme doğru uzanan ‘bez’ tavanı oldu. Bu yapısıyla Speedster’a çok daha sportif bir görünüm kazandıran tavan tasarımı, arka bölümde sunduğu küçük arka pencereyle ise sürücüsünün görüşünü kısıtlıyor.

Aracın teknik verileri konusunda ağzını sıkı tutan Alman üreticinin yeni modelinde 500 beygirden fazla güç üretebilen sıralı 6 silindirli motara yer vermesi bekleniyor. Yeni modelin kaputunun altında GT3 modeline güç sağlayan 500 beygir güç ve 459 Nm tork üretebilen 4.0 litrelik 6 silindirli motorun güncellenmiş bir versiyonunun kullanılacağı da yapılan iddialar arasında. Bu motorun 7 ileri PDK şanzıman ile birlikte GT3’ün 100 km/s hıza 3.2 saniyede çıkmasını sağladığını hatırlatalım.

Porsche’nin yeniden tasarlanan 911‘i Paris veya Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtması beklenirken 911 Speedster’ı 2019 yılından önce göremeyeceğiz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın