2019 Porsche 911’in yeni fotoğrafları yayınlandı

0

Porsche 911’in yeni neslinin ilk fotoğrafları yayınlandı. “Yalnızca basit bir spor arabası değil” ve “firmanın kalbi” olarak nitelenen Porsche 911’in anında tanınabilir bir dış tasarımı var. Bu yayınlanan fotoğraflarda pek bir şey anlaşılmasa da önceki yakalanan casus fotoğraflarda yeni 911’in arkasında çubuk şeklinde LED fren lambaları ve iç mekanda yüksek teknolojili birçok dijital yenilik olacağı gösterilmişti.

Porsche yeni 911’in özellikleri hakkında pek fazla bir şey açıklamadı ancak 911’in patronu August Achleitner, yeni model için “diğer hiçbir araçta yaşayamacağınız sürüş hissini yaratacak” ifadelerini kullandıl. Bu sürüş zevkinin artmasına ek olarak da “harika bir geri beslemeye sahip direksiyon ve gaz, fren pedalları” ve “şaşırtıcı derecede geniş iç hacmi” olduğunu da ekledi. Porsche, 911’in benzersiz tasarımıyla da bu konuda 911’i spor arabalarının simgesi haline getirdi.Porsche-911-1

Hiç süphe yok ki 911 önceki neslinden daha gelişmiş olacak. Achleitner’da yeni sürüş asistanlarının aracın karakterine uygun halde ekleneceğini söyledi. Porsche’ye göre ” Adaptif cruise kontrolü ve şeritte kalma asistanı bulunan spor aracı kimse almaz.” mantığıyla yeni 911’de bu kullanışlı sürüş asistanlarının, isteğe göre kapatılabileceğini belirtti.

Otonom sürüş teknolojilerine soğuk bakan Achleitner, elektrikli bir versiyonun ise gelebileceğini ima etti ve Porsche de bu seçeneğin, olabileceğini doğruladı. Porsche 911 Hybrid ile alakalı birçok dedikodu var ancak Porsche bunlara cevap olarak, “Eğer aracın sürüş teknolojisine ve karakterine uygunsa belki bir sonraki adım olarak yapılabilir.” diyerek kapıları kapamadı.

Porsche-911-3

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın