2019 Subaru Forester’den yeni teaser

0

New York Otomobil Fuarı’na sayılı günler kala Subaru’dan yeni Forester için bir teaser görseli daha geldi.

Paylaşılan görsel SUV modelin arka bölümünün bir kısmını ortaya koyarken, yeni modelin C formlu stop lambalarına ek olarak karakteristik çizgilere sahip bagaj kapağını görebiliyoruz. Ayrıca arka tamponun gümüş renkli koruyucu gövde elemanı da gözler önüne serilmiş.

Bu fotoğraf fazla bir ayrıntı vermese de stop lambalarının daha önce sızdırılan görsellerden farklılık gösteriyor. Ancak tasarımın genel anlamda korunacağını söyleyebiliriz.

Subaru, Forester hakkında fazla bir ayrıntı paylaşmazken yeni modelin Impreza’da olduğu gibi Subaru Global Platform’u üzerinde yükseleceğini biliyoruz. Yeni mimari ile daha güvenli olacak olan modelin sürüş karakterinin de gelişmesi bekleniyor.

Motor seçeneklerini de henüz bilmiyoruz ancak yeni modelde 207 beygir ve 196 Nm tork üretebilen 2.0 litrelik dört silindirli ünitenin kullanılması bekleniyor. Bu güç ünitesinin CVT şanzımanla eşleştirileceği söylenirken simetrik dört tekerlekten çekiş sisteminin yeni Forester’de yer almasına ise kesin gözüyle bakılıyor.

Diğer olası seçenekler arasında ise 2.5 litrelik dört silindirli motora ek olarak markanın yeni 2.4 litrelik turbo beslemeli ünitesi yer alıyor. Bu turboşarjlı ünite 262 beygir güç ve 375 Nm tork üretebiliyor.

Yeni Subaru Forester, 28 Mart’ta New York Otomobil Fuarı ile birlikte görücüye çıkacak. Aracın tanıtılması ile birlikte yeni model hakkında tüm bilgilere sahip olabileceğiz.Subaru-Forester-1

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın