2019 Subaru Forester’ın görselleri sızdırıldı

0

2019 Subaru Forester’ın ilk görselleri ortaya çıktı. Japon bir dergiden çekildiği düşünülen fotoğrafta aracın evrimsel bir tasarıma sahip olduğu görülüyor.

Yeni nesil Forester, daha geniş ön ızgara ve daha farklı farlar ile mevcut modelden ayrışsa da genel anlamda benzer bir ön yüze sahip. Asıl büyük değişim ise ön ızgaranın alt kısmında gerçekleşmiş. Plastik gövde kaplaması ve gümüş renkli koruma plağı araca daha sağlam bir görünüm kazandırmış.

Arka bölüme doğru ilerlerlediğimizde aracın yan bölümünde kıvrımlı karakter çizgilerini görüyoruz. Arka tarafa geçersek, Forester’in daha önce teaser paylaşımında görme fırsatı bulduğumuz yeni stop lambaları krom bir şerit ile birbirleriyle birleştirilmiş. Bu ayrıntı dışında bu bölümde de yine benzer Subaru çizgileri görmek mümkün.2019-Subaru-Forester-2Paylaşılan bu görsellerin gerçekliği henüz netlik kazanmadı ancak yeni model büyük olasılıkla bu şekilde karşımıza çıkacak. Yeni nesilde daha köşeli ve daha agresif bir tasarım isteyenlerin beklentileri boşa çıkmış olsa da, Subaru’nun global anlamda başarılı satış rakamlarına ulaşan tasarımı değiştirmek istememesi gayet anlaşılır bir durum.

Yeni nesil Forester, Impreza’nın da altyapısını oluşturan Subaru Global Platform’a geçiş yapacak. Yeni mimari ile birlikte daha fazla güvenlik sunması beklenen modelin sürüş dinamiklerinin de gelişeceği gelen haberler arasında.

28 Mart’ta New York Otomobil Fuarı ile birlikte görücüye çıkacak olan modelin 4 silindirli Boxer motora ev sahipliği yapması bekleniyor. Yeni modelde ayrıca simetrik dört tekerlekten çekiş sisteminin görevine devam etmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın