Volkswagen, artık yaşlanan Golf 7’yi daha önceki nesillerde yaptığı gibi tamamen yenilemek yerine 2017 yılının başında sadece bir makyaj operasyonuna tabî tutmuştu. Makyaj ile birlikte ömrü bir miktar daha uzayan aracın yeni neslinin çalışmaları ise tüm hızıyla devam ediyor.

Auto Motor und Sport’un yaptığı habere göre 2019 yılında piyasaya çıkması beklenen yeni nesil Golf daha cesur bir tasarım ile karşımıza çıkacak. Gövde oranlarının da değişeceği söylenen aracın Volkswagen’in yeni modellerinde kullandığı yeni ön yüze de kavuşması bekleniyor. Yakıt verimliliğini de arttırmak isteyen Alman marka yeni modelin aerodinamik yapısını da geliştirme hedefinde.

Güncellenen MQB platformu üzerinde yükselecek olan Golf 8, yeni mimari sayesinde yaklaşık olarak 50 kg hafifleyecek. Azalan ağırlığın yanında EA 211kod adlı Evo motorlarına geçiş yapacak olan model değişken geometrili turbo üniteler ile yeni emisyon değerlerini tutturmanın yanında performansın da artacağı ön görülüyor.

Yeni nesil ile ilgili bildiklerimiz oldukça kısıtlı ancak yeni modelde daha temiz dizel ve partikül filtreli benzinli motorların yanı sıra hafif hibrit versiyonun da sunulması bekleniyor. Gelen bir diğer haber ise e-Golf’ün üretimden kaldırılıp onun yerine doğal gaz ile çalışan 1.5 TGI motorlu versiyonun geçeceği yönünde.

Golf 8 çevreye duyarlı motorlarının yanı sıra adaptif hız sabitleyici ve başüstü gösterge ekranı gib birçok yeni teknolojik ögeyi de içinde barındıracak. 2019 yılında yollarda olması planlanan yeni modelin geliştirilmiş bir bilgi-eğlence sistemine ve birçok sürücü asistanı sistemlerine de ev sahipliği yapmasını bekliyoruz.

Not: Volkswagen Gen.E Concept görseli kullanılmıştır.

İlginizi Çekebilir Posts

Next Post

Bir Cevap Yazın