2019 yılı Ocak ayı otomobil kampanyaları

0

2019 yılına merhaba dediğimiz bugünlerde sıfır ve ikinci el araç piyasasında hareketlilikler başladı. Sıfır araç alımı için doğru zaman olan yıl sonları hem yeni modellerin tanıtımına denk gelmesi hem de üretim yılı sebebiyle araçların fiyatlarında düşüş nedeniyle araba alacaksınız bu kampanyalar oldukça önemli. Ancak dolardaki artışa karşı başlatılan ‘enflasyona karşı topyekün mücadele’ kampanyası kapsamında yüzlerce firma ürünlerinde minimum yüzde 10’luk indirim yaparak mücadeleye katılırken araç firmaları da kendileri için oldukça önemli olan Türkiye pazarını kaybetmemek adına çeşitli kampanyalarla piyasayı sıcak tutmayı hedefliyor.

İçerisinde bulunduğumuz ekonomik krizden en fazla etkilenen sektörlerden biri olan otomobil sektörü gerek sıfır gerekse ikinci el piyasasında fiyatların yükselmesine ve buna orantılı olarak satışların düşmesine sebebiyet verdi.

Sıfır ve ikinci el araç kampanyaları 2018 Aralık ayına girilmesi ile başlarken, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ÖTV ve KDV indirimlerinin 3 ay daha devam edeceğini açıklamasının ardından 2019 yılında da piyasa hareketliliğinin devam etmesi bekleniyor. Bu açıklamanın üzerine Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği Başkanı Şahsuvaroğlu, “ÖTV düzenlemesi sonucu indirim yansımasının sürecek olması, tüketiciler lehine olumlu havanın devam etmesi anlamına geliyor.” diyerek otomobil satışlarında yaşanabilecek olası artışa da işaret etmiş oldu.

Otomobil firmalarının da vergi indirimlerine ek olarak yaptığı kampanyalar ile birlikte otomobil piyasası özellikler yılın ilk çeyreğinde oldukça hareketli geçecek gibi görünüyor.

Biz de bu süreçte otomobil firmalarının yaptığı kampanyaları sayfamız üzerinden duyurarak otomobil almak isteyenlere kolaylık sağlamayı hedefliyoruz.

2019 yılı Ocak ayı otomobil kampanyaları

Peugeot-Ocak 2019 Kampanyası

Honda-Ocak 2019 Kampanyası

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın