2020 BMW 1 Serisi yüzünü göstermeye başladı

0

27 Mayıs’ta tanıtılması beklenen yeni BMW 1 Serisi’nin çekilen casus fotoğrafları da bizlere daha fazla ipucu vermeye başladı.

Her ne kadar uygulanan kamuflaj malzemeleri nedeniyle araç hakkında hala detaylı bir bilgi veremesek de, yeni çekilen bu fotoğraflarda, yeni BMW 1 Serisi’nin geniş böbrek ön ızgaralarını görme fırsatı yakaladık. BMW’nin ön ızgara büyütme modası 1 Serisi’nde de devam edecek gibi görünüyor. Prototip modellerin ilerleyen günlerde daha az utangaç davranmasını bekliyoruz.

Bir aracın ön ızgarasını görmek, o aracın ön tasarımını aşağı yukaru tahmin etmenize yardımcı oluyor. Geniş ön ızgara ile birlikte açılı ön farları, BMW’nin tamamen yeni bir model ortaya çıkaracağını gösteriyor.

Arka bölüm tamamen kamuflajla kaplanmış olsa da yeni nesil ile birlikte plakanın bagaj kapağı üzerine konumlandırıldığını görüyoruz. Çift egzoz çıkışı ve hava çıkışlı arka tamponlar, bu prototipin daha performanslı bir modelin izlerini taşıdığını gösteriyor. İç mekanın ise yeni BMW 3 Serisi ile benzer olacağı gelen haberler arasında.4Yeni modelin altyapısına geçecek olursak BMW, 1 Serisi’nin her yönüyle geliştirileceğinin sözünü vermiş olsa da, yeni nesilin standart olarak önden çekişli olarak sunulacak olması, arkadan çekiş severleri hayal kırıklığına uğratacak. Yine de BMW, 1 Serisi’nin “sürüş dinamikleri açısından premium kompakt sınıfta yeni standartlar oluştururken, ayrıca içeride daha fazla alan sunacağını” iddia ediyor. Aracın daha performanslı versiyonlarında ise dört tekerlekten çekiş sistemi yer alacak.

2020 BMW 1 Serisi’nin motor gamında ise benzinli, dizel ve elektrikli üniteler yer alacak. Ayrıca, Mercedes-AMG A35’e rakip olacak olan M135i xDrine’nin 306 beygir güç üretebilen 2.0 litrelik motora ev sahipliği yapacağını biliyoruz.

Yakında tanıtılacak olan yeni BMW 1 Serisi ile ilgili bildiklerimiz şimdilik bu kadar, ancak tanıtıma kadar daha fazla casus fotoğraf ve bilgiye ulaşmayı umuyoruz.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın