2020 Mercedes-Benz S-Serisi devasa bilgi-eğlence ekranı ile geliyor

0

Otomobil üreticileri yeni bir yarışa tutuşmuş gibi görünüyor: Bilgi-eğlence sistemi ekranı boyutu. Görünen o ki Mercedes-Benz de 2020 S-Serisi ile bu yarışta öne çıkmak istiyor.

Lüks sedanın testleri sırasında çekilen görüntüler, aracın iç mekanını, özellikle de bilgi-eğlence sistemi ekranını ortaya koyuyor. Ekranın boyutlarını tam olarak bilemiyoruz ancak mevcut S-Serisi’nden çok daha geniş ve uzun olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İç mekana daha yakından baktığımızda ise devasa ekranın altındaki kapasitif tuşları görüyoruz. Bu tuşlar aracılığı ile dörtlü flaşör, sürüş modları ve ses seviyesi gibi sistemleri kontrol edileceğini düşünüyoruz. Bunların dışındaki diğer işlevler ise dokunmatik ekrandan kontrol edilecektir. Dijital gösterge paneli ve bilgi-eğlence ekranının dışında kabinin geri kalanı hakkında yorum yapmak ise oldukça zor.

Tüm bunların yanı sıra yeni nesil Mercedes-Benz S-Serisi’nin önümüzdeki yıl Seviye 3 otonom sürüş sistemleri ile birlikte geleceğini biliyoruz. Çeşitli hibrit güç ünitelerine de ev sahipliği yapması beklenen S-Serisi’nin plug-in hybrid versiyonu ise sadece elektrikli kullanımlarda 100 km’lik bir menzile sahip olacağı konuşuluyor.

Mercedes-Benz, S-Serisi’nin yanı sıra lüks sedanın kullandığı MRA platformundan farklı olarak, MEA platformu üzerinde yükselecek olan elektrikli EQ S modelinin çalışmalarına da devam ediyor.

Untitled-1

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın