2020 Renault Captur tanıtımdan önce kendini gösterdi

0

Twitter kullanıcısı Julien Jodry tarafından yayınlanan bu görüntü 2020 Renault Captur’u gözler önüne seriyor. Paylaşılan görsel eğer doğruysa Renault’un daha iyi bir tasarım ortaya koyduğunu söyleyebiliriz.

İkinci nesil Renault Captur’un çalışmalarına bir süredir devam ediliyordu. Geçtiğimiz aylarda çekilen casus fotoğrafları ise araç her ne kadar kamuflajlı olsa da bizlere fazla bir değişikliğin olmayacağını göstermişti. Ortaya çıkan bu görsel ve video ise Fransız üreticinin kamuflaj konusunda iyi bir iş çıkardığını bizlere söylüyor.

Yeni Captur’da dikkatinizi çeken ilk şey muhtemelen Renault Megane ve diğer modellerde de artık görmeye alıştığımız ‘C’ formlu LED gündüz farları olacaktır. Kimi kesin tarafından hala tartışılan bu farların araca daha agresif bir görünüm kazandırdığını düşünüyoruz.

Farlar önemli ölçüde değişmiş olsa da ön ızgaranın mevcut modelle oldukça benzeştiğiniz söyleyebiliriz. Tamponun alt bölümünde ise sis farları ile hava girişlerinin ise ayrıldığını ve daha sportif bir hava yaratıldığını görüyoruz. Ön tamponun altındaki gümüş renkli korumalık ise yerini koruyor.

Renault’un yeni crossover modeli, yeni güç aktarma organlarına olanak sağlayan CMF-B platformu üzerinde yükseliyor. Yeni modelde turbo beslemeli benzinli ve dizel motorlu modellerin yanı sıra yaklaşık 50 km elektrikli menzil sunan plug-in hybrid versiyonun da planlar arasında olduğu gelen haberler arasında. Tüm bunların yanı sıra 2020 Renault Captur’un yarı hibrit dizel bir versiyona da sahip olabileceği konuşuluyor.

2020 Renault Captur’un resmi tanıtımının önümüzdeki birkaç ay içerisinde yapılması bekleniyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın