2020 Renault Zoe kamuflajlarıyla görüntülendi

0

Renault Zoe, Avrupa’daki en popüler elektrikli araçlardan bir tanesi. 2012 yılından beri yollarda olan otomobilin artık yenilenme zamanı gelmişti ve casus fotoğrafçılar da yeniden tasarlanan modeli testleri sırasında görüntülemeyi başardı.

Fazlasıyla kamuflajlı test aracının ön yüzünün genel olarak mevcut model ile tanıdık olduğunu söyleyebiliriz. Yeni bir far grubu ile çevrelenen büyük marka logosuna diğer modellerden de aşinayız. Alt bölümde ise revize edilmiş hava girişine sahip yeniden tasarlanan tamponu görüyoruz.

Tanıdık tasarım, arka bölüme ilerledikçe devam ediyor. Arka bölümde de evrimsel tasarıma sahip olan modelde arka camın ise daha eğimli bir çizgiye sahip olacağını söyleyebiliriz.

Aracın uzaktan çekilen iç mekanı ise pek birşey ortaya koyamıyor. Bunun yanında yeni Zoe’nin metalik çerçeveyle sarılmış daha büyük bir gösterge grubuna sahip olacağını görüyoruz. Ayrıca deri kaplı direksiyon simidinin yanında krom kaplı kontrol elemanları da 2020 Renault Zoe’de yer alacak olan diğer detaylar arasında.6Küçük tasarım değişikliklerinin yanında model, muhtemelen yeni bir gösterge paneli ve güncellenmiş bir bilgi-eğlence sistemine sahip olacak. Araçta ayrıca yeni bir vites topuzu ve daha kaliteli malzemeler bekleyebiliriz.

Teknik özellikleri henüz bilmiyoruz ancak yeni modelde, Zoe R110‘da kullanılan ünitenin gelişmiş bir versiyonunu kullanılacağı düşünülüyor. R110’da 109 beygir güç ve 225 Nm tork üretebilen elektrik motoruna güç veren 41 kWh’lik lityum-iyon batarya paketi bulunuyor. 11.4 saniyede 100 km/s hıza çıkan aracın son hızı 135 km/s olarak açıklanmıştı. Modelin menzili ise 300 km.

Renault, mevcut modelin başarısını sürdürdüğü için yeni nesilin testlerini oldukça uzun tutacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıl 30.000’den fazla Zoe satışı yapan marka, bu rakamla BMW i3 (21.010) ve Nissan Leaf (16.832) gibi modelleri de geride bırakmış oldu. Küçük elektrikli otomobil ayrıca Tesla’nın geçtiğimiz yıl ulaştığı 27.986 adetlik toplam satış adedinin de üzerine çıktı.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın