2020 yılında BMW 3 Serisi GT’ye veda edebiliriz

0

BMW, 2020 3 Serisi’nin testlerini sürdürürken 3 Serisi GT’nin yeni nesile taşınmayacağı belirtildi. BMW Blog’da isimsiz bir kullanıcı tarafından yapılan habere göre mevcut modelin 2020 yılındaki üretiminin bitmesi ile birlikte 3 Serisi GT de tarihe karışacak. Henüz resmi bir açıklama yok ancak bu haber, 3 Serisi GT ve 4 Serisi Gran Coupe modellerinin birleştirilerek tek bir model olarak sunulacağı iddialarını da güçlendiriyor.

Makyajlı 3 Serisi GT 2016 yılında tanıtıldığında BMW; modelin en büyük pazarlarının Almanya, ABD ve Çin olduğunu belirtmişti ancak görünen o ki satışlar beklentilerin uzağında kalmış. Şirket ayrıca 3 Serisi GT alıcılarının çoğunun ilk kez BMW tecrübesi yaşayanlar olduğunu açıklamıştı.425f4634-bmw-3-series-gt-42013 yılında ilk kez piyasaya sürülmesinden bu yana otomobil piyasasında çok şey değişti. Özellikle geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde diğer pazarlarda olduğu gibi Almanya ve Çin pazarlarında da crossover modellere olan talep oldukça arttı. BMW, müşterilerin tercihlerindeki bu değişiklik nedeniyle, ikinci nesil bir 3 Serisi GT modeli için yeterli talep olmadığına karar vermiş olabilir. Şirketin ayrıca 3 ve 4 Serisi otomobillerini içeren sedan, coupe, station wagon, cabrio, liftback ve hatchback içeren çok geniş bir ürün yelpazesi vardı.

Yeni nesil ile birlikte 3 Serisi GT’ye veda edecek olsak bile 3 Serisi Touring’in model gamındaki yerini koruması bekleniyor. Bizlere göre çok daha iyi tasarıma sahip olan Touring ayrıca geniş bagaj hacmiyle de öne çıkıyor.

 

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın