2021 Volkswagen Caddy ilk defa görüntülendi

0

Volkswagen, geçirdiği makyaj operasyonlarıyla birlikte uzun zamandır yollarda olan Caddy’nin yeni neslinin testlerine başladı. Başarlı ticari modelin kamuflajlı fotoğrafları da bu testler sırasında çekildi.

Casus fotoğrafçılar yeni nesil Caddy modelini, Kuzey İsveç’te yapılan soğuk hava testleri sırasında görüntülemeyi başarmış. Mevcut modele göre daha farklı bir görünüme sahip olan Caddy’nin ön bölümü Volkswagen’in yeni tasarım felsefesini benimsemiş gibi görünüyor. Hava girişleri ön tamponun altına doğru konumlandırılırken farların ise tamamen yeni olduğunu görüyoruz. Sis farları da tekrar yuvarlak formuna dönecek gibi görünüyor.

Yeni nesil Caddy’ye yandan baktığımızda ise uzun yapısıyla ticari araçtan çok binek bir araç gibi duruyor ancak aracın geneline hakim olan ve  kullanışlılığı arttımak için kullanılan köşeli tasarım ile kendini ele veriyor. Caddy6Görüntüleri çekilen prototip modelde kayar kapıların her iki tarafta da kullanıldığını görüyoruz. Stop lambalarına baktığımızda ise daha yukarı konumlandırılmış ve daha ince tasarıma kavuşmuş olduklarını görüyoruz. Tam olarak emin olmamakla birlikte stop lambaları aracın tavanına kadar uzayabilir.

Yeni nesil ile birlikte Volkswagen’in MQB platformuna geçiş yapacak olan Caddy’de markanın en yeni dizel ve benzinli motorlarının yanı sıra 48V’lik yarı hibrit güç ünitesi de seçenekler arasında olacak. Gelen iddiala göre Caddy, yeni nesil ile birlikte T7 Transporter ailesine dahil edilecek ve T7 Life Caddy olarak adlandırılacak.

2021’de ortaya çıkması beklenen model, hem standart hem de uzun dingilli Maxi versiyonu ile birlikte sunulacak. 2022 yılında ise tamamen yenilenen T7 serisi ile karşılaşacağız.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın