Alfa Romeo, BMW X5 ve Mercedes-Benz GLE’yi gözüne kestirdi

0

Alfa Romeo, Stelvio ile SUV piyasasına hızlı bir giriş yapmıştı, bu model ile yetinmeyen İtalyan markanın daha büyük bir SUV daha planladığı iddia edildi.

Gelen haberlere göre, SUV modelin 2020 yılında piyasaya sürülmesi planlanırken Volvo XC90, BMW X5, Mercedes-Benz GLE ve Audi Q7’ye rakip olacağı söyleniyor. Bu segmentte de iddialı olmak isteyen Alfa Romeo’nun yeni modelini 7 koltuklu olarak sunmak istediği de gelen iddialar arasında.

Başarı yakaladığı Stelvio formülünü çok fazla değiştirmek istemeyen marka, büyük SUV modelinde de aynı platformun daha uzun versiyonunu kullanabilir. Daha uzun aks mesafesi ve daha büyük boyutlar ile Stelvio’nun üzerinde yer alacak olan modelde, boyutların getireceği ağırlık dezavantajının da 2.0 litrelik turbo destekli motor ile eşleştirecek elektrikli bir ünite ile bertaraf edebileceği söyleniyor.alfa-romeo-stelvio-3Yeni SUV modelin dışında Giulietta’nın yerine geçecek olan yeni bir kompakt hatchback model de planlayan FCA temsilcisi, Mercedes-Benz E-Serisi ve BMW 5 Serisi modelllerine rakip olacak bir sedan otomobil de piyasaya sürmek istiyor. Gelişen SUV pazarına da tepkisiz kalmak istemeyen marka Stelvio’dan daha küçük bir SUV model ile gamını geliştirebilir. Ayrıca, 4C’nin halefinin üzerinde çalışmalar yapıldığı da gelen iddialar arasında.

Tüm bu modellerin dışında, marka ‘specialty’ olarak nitelendirilen iki otomobil de tanıtacağını belirtmişti. Bu modeller hakkında henüz birşey bilinmiyor ancak 2020 yılından önce bu özel modelleri görmeyi bekliyoruz.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın