Alfa Romeo Giulia için GTA versiyonu gündemde

0

2013 yılının başlarından itibaren belli aralıklarla hakkında söylentiler yayılan Alfa Romeo Giulia, yükselttiği beklentileri fazlasıyla karşılayacak gibi görünüyor. Asıl ve tek hedefi BMW 3 Serisi olan Giulia, FCA’nın başındaki isim Sergio Marchionne tarafından mükemmel olması istenen bir otomobil. Bu sebeple FCA mühendislerinin sunduğu ve dört dörtlük olmayan projelerin reddedilmesi Giulia’nın piyasaya çıkışını sürekli geciktiriyor.

2014-Alfa-Romeo-Giulia-Review

FCA uğraşadursun, İngiliz AutoExpress dergisi tarafından yapılan haber bizleri bir süre daha beklemeye ikna etti. Habere göre; daha agresif bir ön tampon, havalandırma kanalları içeren motor kaputu, gizlenmiş arka kapı kolları, kaslı bir radyatör ızgarası ve çekici alüminyum jantlarla donatılacak bir GTA versiyonu da Giulia’da kendine yer bulacak.

517e75aa94a656415000003e

Giulia GTA’nın teknik özelliklerine göz atmak gerekirse; ilk etapta, Maserati tarafından tedarik edilecek olan ve muhtemelen 480 bg – 520 bg aralığında güç çıkışı sunacak 3.0 litre hacminde twin-turbo V6 motor göze çarpıyor. Bu güç ünitesi, çift kavramalı bir şanzımanın aracılık edeceği gücü arka tekerleklere iletecek. Bu noktada araçta bulunması planlanan kilitli diferansiyel daha da önem kazanıyor. Alfa Romeo’nun planlarına göre Giulia GTA, 0’dan 100 km/s hıza 4 saniyeden kısa bir sürede ulaşacak.

Görünen o ki; Giulia sadece teorik olarak değil, her anlamda BMW’nin 3 Serisi’ne karşı güçlü bir rakip olacak. “Giulia GTA vs. BMW M3” karşılaştırmalarını dört gözle bekliyoruz.

Yazar hakkında

Bir Cevap Yazın