Apple, Formula 1’i satın almanın planlarını yapıyor

0

Başlık gerçekten hayret verici dursa da, Apple motorsporları tarihinin en çarpıcı gelişmelerinden biriyle bizi başbaşa bırakabilir.

Formula 1’in saygın bloggerlarından Joe Saward’a göre, Apple Formula 1’i satın alarak, geliştirdiği elektrikli model ile birlikte otomotiv sektöründe de adını güçlendirmek istiyor.

F1’in patronu Bernie Ecclestone’ın geçen seneki açıklamalarında, doğru bir rakam teklif edildiğinde organizasyonun satılabileceğini söyleyerek, bu satışın sinyallerini vermişti. 8.5 milyar dolar değer biçilen motorsporlarının gözde organizasyonu, 161 milyar dolar bütçesi bulunan Apple için uygun bir yatırım olarak görünüyor. Hali hazırdaki dedikodulara göre de Apple şu anda en yüksek meblağı sunanlar arasında yer alıyor.

Amerika merkezli şirketin F1’i almak istemesinin ardında Apple TV’nin içeriklerini, Formula 1’in canlı yayınlarını internet üzerinden yaparak ve yarışların video arşivlerine erişim olanağı sunarak genişletmek istemesinin yanında başka bir iddia ise Apple’ın 2020’de üretmeyi planladığı kendi aracı için oldukça büyük bir reklam yapma şansına sahip olması deniliyor.

Apple’ın bu projeye girmesiyle Apple TV’nin satışlarını arttırması planlanırken, insanların Apple markasını otomobil ile bağdaştırmasında yardımı olacağı düşünülüyor.

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın