Apple’nin otonom sürüş teknolojisine sahip prototipi görüntülendi

Apple’nin Project Titan adlı otomobil projesi her ne kadar bir çok sorunla karşılaşmış olsa da teknoloji şirketi otonom sürüş sistemlerini geliştirmeye devam ediyor.

Tam otonom taksi şirketi Voyage’nin kurucu ortağı olan MacCallister Higgins, yakın zamanda üzerinde sensörler, radarlar ve kameralar bulunan Apple otonom aracının görüntülerini paylaştı.

Önceki prototiplerden farklı olarak görüntülenen araç üretim modeli olmaya oldukça uzak görünüyor. Lexus markalı araca yerleştirilen 6 adet LiDAR sistemi oldukça özensiz yerleştirilmiş gibi görünüyor.

Apple’nin ayrıca geliştirdiği otonom sistemleri diğer otomobil üreticilerine satmak istediği de biliniyor. Ancak, geçen süre boyunca teknoloji şirketi bazı gelişmeler kaydetmiş olsa da Waymo ve GM gibi firmalar ile kıyasladığımızda markanın daha emekleme döneminde olduğunu söyleyebiliriz.

Apple’nin otonom sisteminin bu kadar büyük görünmesinin bir nedeni de markanın bilgisayarlarını araçların bagajında değil tavanında taşıyor olması. Diğer markalar ise bu sistemleri bagaja yerleştirdikleri için araçların daha az karmaşık görünmesini sağlıyorlar.

İlginizi Çekebilir Posts

Next Post

Bir Cevap Yazın