Aston Martin DBS Superleggera’nın ilk resmi görselleri geldi

0

Aston Martin’in çok yakında DBS Superleggera’nın üzerindeki örtüleri kaldırması bekleniyordu ancak yeni süper otomobilin ilk görüntüleri ve bazı detayları tanıtımdan önce ortaya çıktı. Mevcut Vanquish modelinin yerini alacak olan DBS Superleggera’nın DB11 ile birçok parçasını paylaşmasını bekleniyor.

Neredeyse tamamen karbon fiberden üretilen gövdesiyle 72 kg hafifleyen araç, çok daha geniş ön ızgarası ve kıvrımlı hatlarıyla ön plana çıkıyor.

Elden geçirilen bir DB11’den çok daha fazlası olan DBS’te 5.2 litrelik çift turbo destekli V12 motor yer alıyor. 725 beygir güç ve 900 Nm tork üretebilen bu motor DB11 modelinde de kullanılan 8 ileri otomatik şanzıman güncellenmiş versiyonu ile gücünü arka tekerleklere aktarıyor.

Aktif amortisörlerle birlikte daha alçak bir süspansiyon sistemine sahip olan DBS’de daha büyük seramik fren diskler gibi aracın genel performansını arttıracak parçalara yer verilmiş. Gelen bilgilere göre 100 km/s sürate 3.4 saniyede çıkan araç 160 km/s hıza çıkmak için ise 6.4 saniyeye ihtiyaç duyuyor.

Aston Martin DBS Superleggera hakkında bildiklerimiz şimdilik bu kadar, aracın yakın zamanda yapılacak olan resmi tanıtımı ile birlikte çok daha ayrıntılı bilgilerle sizlerle olmayı umuyoruz. Ancak yeni süper otomobilin genel olarak çok iyi olduğunu şimdiden söyleyebiliriz.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın