Audi e-tron GT Concept’ten ilk resmi fotoğraflar geldi

0

Audi, yarın Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı e-tron GT Concept modelinin yeni resmi fotoğraflarını yayınladı. Yayınlanan fotoğraflar sayesinde markanın e-tron ve e-tron Sportback modellerinin ardından üçüncü elektrikli modelinin ipuçlarını barındıran konsept modeli şimdiye kadarki en net haliyle görmüş olduk.

Konsept model kamuflajlarla kaplı olmasına rağmen, bazı ayrıntılar göz önüne serilmiş. Audi’nin Tesla Model S’e cevabı niteliğinde olan araç, 5 kapılı sportif bir liftback olarak tasarlanmış. Eğimli tavan çizgisi, düşük yerden yüksekliği ve büyük arka difüzörü ile oldukça sportif bir görünüme sahip olan araçta yer alan Audi Sport logosu da bu görüntüyü tamamlıyor. Bu otomobil, Audi’nin RS logolu araçlarından sorumlu olan kişiler tarafından tasarlanmış ve bu da şimdiden heyecanlanmamıza yetiyor. 3e656b7d-audi-e-tron-gt-concept-2Audi, görüntüler dışında araç hakkında başka bir ayrıntı vermedi ancak e-tron GT Concept’in Porsche Taycan ile aynı altyapıyı kullanacağı gelen haberler arasında. Yeni modelin, Taycan ile benzer performans rakamlarına sahip olup olmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Yapılan iddialar, elektrikli modelin 0-100 km/s hızlanmasını 4 saniyenin altında tamamlayacağı yönünde. Ayrıca, e-tron GT Concept’in tek bir şarjla 400 km’den fazla yol alması bekleniyor.

Tasarım açısından baktığımızda ise üretim modelinin, konsepte büyük oranda sadık kalacağını söyleyebiliriz. Paylaşılan görüntüler ayrıca Audi A7 Sportback ile büyük bir benzerlik taşıyor. Aydınlatma elemanları ve tamponlar farklı olabilir ancak konsept modelin şekli temelde aynı görünüyor. Los Angeles Fuarı’nda üzerindeki kamuflajlardan kurtulduğunda yeni model hakkında çok daha sağlıklı yorumlarda bulunabileceğiz.14a9c664-audi-e-tron-gt-concept-1

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın