Audi, RS5 Sportback’in üzerindeki örtüleri kaldırdı

0

Uzun zamandır beklenen Audi RS5 Sportback sonunda yüzünü gösterdi. New York Otomobil Fuarı ile birlikte otomobilseverlerin beğenisine sunulan model oldukça büyük ilgi gördü.

Tıpkı iki kapılı kardeşi RS5 Coupe modelinde olduğu gibi 2.9 litrelik çift turbo beslemeli V6 motora sahip olan RS5 Sportback 450 beygir güç ve 600 Nm tork değerlerine sahip. 0-100 km/s hızlanma süresinin 4 saniyenin altında olduğu belirtilen model için net bir rakam verilmedi. Coupe versiyonun 3.7 saniyede 100 km/s hıza çıktığını düşünürsek Sportback bu değerden biraz daha yavaş kalacaktır ancak yeni model sahip olduğu fazladan iki kapı ile çok daha fazla kullanışlılık vaat ediyor. Son hızı 250 km/s ile sınırlandırılan RS5 Sportback’te Dynamic Plus paketi ile bu değer 280 km/s hıza çıkarılabilecek.Audi-RS5-Sportback-1RS5 Sportback’in tasarımına değinecek olursak, tıpkı coupe versiyonu gibi şık ve agresif olduğunu söyleyebiliriz. Genişletilmiş hava girişlerine ev sahipliği yapan modelde geniş çamurluklar ve onları dolduran büyük tekerleklere yer verilmiş. Bunların dışında koyu renkli ön ızgara aracın agresif görüntüsüne katkıda bulunurken arka bölümde yer alan özel arka difüzör ve oval formlu egzoz çıkışları aracın sportif görüntüsünü destekliyor.

New York Otomobil Fuarı ile görücüye çıkan yeni Audi RS5 Sportback’in 2018 yılının ikinci yarısında satışa sunulması bekleniyor.

 

Yazar hakkında

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Bir Cevap Yazın